• BIST 1.471
 • Altın 414,445
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -5 °C
 • Iğdır 3 °C

15 YARALAMA OLAYI

15 YARALAMA OLAYI
15 YARALAMA OLAYINDA 22 KİŞİ YARALANDI, 33 KİŞİ DE GÖZALTINA ALINDI

-15 YARALAMA OLAYINDA 22 KİŞİ YARALANDI, 33 KİŞİ DE GÖZALTINA ALINDI

-KİRA TARTIŞMASI BAYANLARIN KAVGASINA DÖNÜŞTÜ, 3 BAYAN YARALANDI

 Kars’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen 15 yaralamalı olayda 22 kişi yaralandı, 33 kişi de gözaltına alındı. Akyaka ilçesinde ise huysuz at sahibine çifte atması sonucu ağır şekilde yaraladı. 3 bayan ise kira meselesi yüzünden önce tartıştılar ardından da kavgaya tutuştular.

  Akyaka ilçesinde atın çiftesi sonucu meydana gelen yaralama olayı saat: 06.50 sıralarında vuku buldu. İstasyon Mahallesinde bulunan tarlada 25 yaşındaki erkek şahsa ait at bir anda huysuzlandı. Huysuzlanan at sahibine çifte atarak yaralanmasına neden oldu. Yaralı hastanede tedavi altına alındı.

  3 bayanın karıştığı olay ise kent merkezinde saat: 16.30 sıralarında gelişti. 41 yaşındaki bayan ve 16 yaşındaki kızı, ev sahipleri olan 41 yaşındaki bayanın çalıştığı işyerine giderek kira kaporasını istediler. Bunun üzerine tartışmaları sonucu taraflar birbirlerini darp ederek tehdit ve hakarette bulundular. 16 yaşındaki şüpheli bayan yaşı küçük olduğundan Cumhuriyet Savcısının talimatıyla kimlik tespiti yapılarak ailesine teslim edildi. Diğer şüpheliler ise ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Gelişen diğer yaralamalı olaylar ise şunlar: Önceki gün saat: 13.30 sıralarında, bir kişinin akrabaları ile yapmış olduğu kavga olayında sorumlu tuttuğu şahsı Merkez Mahallesinde darp ederek tehdit ve hakarette bulundu. 18 yaşındaki şüpheli erkek şahıs, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadesi alınarak salıverildi.

  Geçtiğimiz günlerde saat: 09.30 sıralarında ise, Eski Garajlar Mevkiinde tartıştıkları 22 yaşındaki erkek şahsı darp ederek tehdit ve hakarette bulunan 2 şüpheli erkek şahıs, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Selim ilçesinde de saat: 11.20 sıralarında kasten yaralama olayı meydana geldi. Çarşı Mahallesinde tartıştığı 34 yaşındaki erkek şahsı, darp ederek hakarette bulunan 30 yaşındaki şüpheli şahıs olayın ardından kaçtı. Şüpheli daha sonra yakalandı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Kent merkezinde saat: 10.00 sıralarındaki olayda da 51 yaşındaki şüpheli erkek şahıs ile 58 yaşındaki şüpheli erkek şahıs, Ortakapı Mahallesinde alacak-verecek meselesinden dolayı birbirlerini darp ederek tehdit ve hakarette bulundular. İddiaya göre şüphelilerden biri diğerinin işyerinin camlarını kırdı. Olay yerinde yapılan incelemede 1 adet tahta sopa bulunarak el kondu. Taraflar, ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Saat: 20.30 sıralarında ise, 2 şüpheli genç, kız meselesinden dolayı 21 yaşındaki genci Kaleiçi Mahallesinde darp ederek tehdit ve hakarette bulundular. Şüpheliler, yakalandılar ve sevk edildikleri adli mercilerce serbest bırakıldılar.

  Saat: 12.30 sıralarında da, 16 yaşındaki şüpheli erkek şahıs, Digor Yolu Caddesi üzerinde aralarında husumet bulunan 17 yaşındaki erkek şahsı darp etti. Şüpheli yaşı küçük olduğundan Cumhuriyet Savcısının talimatıyla kimlik tespiti yapılarak ailesine teslim edildi.

  Önceki gün saat: 17.40 sıralarında, 23 yaşındaki şüpheli erkek şahıs, Faikbey Caddesi üzerinde bulunan ikametinde kendisinden dizüstü bilgisayarını isteyen arkadaşı olan 21 yaşındaki bayanı, tartışmaları sonucu darp ederek tehdit ve hakarette bulundu. Şüpheli, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadesi alınarak salıverildi.

  Geçtiğimiz günlerde saat: 13.00 sıralarında, bir erkek şahıs, İstasyon Mahallesindeki işyerinde yük taşıtma ücreti konusunda tartıştığı 53 yaşındaki erkek şahsı, darp ederek hakarette bulundu. Saat: 14.30 sıralarında ise, 3 şüpheli erkek şahıs, Orta Kapı Mahallesi üzerinde tartıştıkları 21 yaşındaki genci, darp ederek, tehdit ve hakarette bulundular. Şüpheliler, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Önceki gün saat: 13.30 sıralarında, 51 yaşındaki şüpheli erkek şahıs, 27 yaşındaki bayana, tartışma sonucu hakarette bulundu. Saat: 17.25 sıralarında ise bayanın eşi olan 26 yaşındaki şahıs, Ortakapı Mahallesinde karşılaştığı şüpheliyi darp etti. Taraflar yakalandı ve Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Saat: 14.50 sıralarında, 2 şüpheli erkek şahıs, Halitpaşa Caddesi üzerinde tartışma sonucu 42 yaşındaki erkek şahsı, darp ederek tehdit ve hakarette bulundular. Şüpheliler, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Arpaçay ilçesinde de kasten yaralama olayında 7 şüpheli gözaltına alındı. Olay önceki gün saat: 14.00 sıralarında gelişti. 4 şüpheli erkek ile 3 şüpheli erkek şahıs, eski husumet nedeniyle Cumhuriyet Meydanında tartışmaları sonucu meydana gelen kavgada birbirlerini yaraladılar. Taraflar, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadeleri alınarak salıverildiler.

  Digor ilçesinde ise kasten yaralama olayında 3 şüpheli gözaltına alındı. Olay önceki gün saat: 15.00 sıralarında meydana geldi. 27 yaşındaki erkek şahıs ile 2 şüpheli erkek şahıs, Merkez Mahallesinde tartışmaları sonucu birbirlerini darp ettiler. Taraflar, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadeleri alınarak salıverildiler.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751