• BIST 1.144
  • Altın 494,794
  • Dolar 8,0690
  • Euro 9,5402
  • Kars 9 °C
  • Ardahan 7 °C
  • Iğdır 13 °C

A. Fettah Çetinkaya, AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı

A. Fettah Çetinkaya, AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcısı ve Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Danışmanı A. Fettah Çekinkaya, 24 Haziran seçimlerinden Kars’tan milletvekili aday adayı olmak için resmi başvurusunu yaptı.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

2011 yılında yapılan genel seçimlerde de aday adayı olduğunu hatırlatan Çetinkaya, “Bu davanın bir neferi olarak elimden gelenin fazlasını yapacağım." dedi.

A. FETTAH ÇETİNKAYA KİMDİR?

Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Gecikmez Köyünde 1966 yılında dünyaya geldi.  Eğitim için ilkokul çağında İzmit’e gidip orta öğrenimini orada tamamladı. Lise eğitimi için Sarıkamış’a dönerek 1982 yılında Sarıkamış Lisesinden mezun oldu. Üniversite giriş sınavında başarı sağlayıp Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü kazanarak bu fakülteden 1986 yılında mezun oldu. Mezun olduğunun ertesi günü Yapı Kredi Bankası’nca gelen iş teklifi üzerine Mali Tahlil Uzmanı olarak 7 yıl görev yaptı. Bu süre sonunda bankadan ayrılarak devlete hizmet etme amacı taşıdığı için müfettişlik sınavına hazırlandı. Girdiği yarışma sınavı sonucunda yeterlilik alarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık İş Müfettişliğinde 10 yıl Bakanlık İş Müfettişi olarak görev yaptı. Başarılı çalışmaları sonrası Müşterek kararname ile Denizcilik Müsteşarlığı müfettişliğine atandı. Burada 4 yıl Teftiş kurulu Başkan Yardımcılığı yaparak Denizcilik Müşteşarlığı müfettişlerince yapılan teftişleri koordine etti. AK Parti  Milletvekilliği aday adaylığı öncesi düzenleyici nitelikte Bağımsız İdari Otoritelerden Bilgi ve Teknolojileri İletişim Kurulunda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Aynı zamanda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın danışmanlığı görevini sürdürürken diğer yandan Tüdemsaş Genel Müdürlüğü başkan vekilliği görevini idame ettirmekteydi.

2000-2001 Öğretim yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığına Bağlı Devlet Lisans Okulunda 9 ay süre ile İngilizce dil kursu aldı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Milli Güvenlik Akademisinde 2006 yılında 60.dönem müdavimi olarak eğitim aldı.   Eğitim sonrası oluşturulan heyet ile birlikte Çin’in başkenti Pekin ve Şanghay’a inceleme ve araştırma gezisine katıldı.

Macaristan, Almanya, İspanya ve Amerika da Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde çalışmalarda bulundu.

TUDEV Türkiye Müfettişler ve Uzmanlar Denetim Elemanları vakfının genel sekreterliği görevinde bulundu. Yayın koordinatörlüğünü yaptığı Tudev İş Dünyası Dergisin de mesleki makaleleri yayınlandı.

Bir dönem yüzme federasyonu denetleme kurulu üyeliği yaptı.

A. Fettah Çetinkaya evli ve bir çocuk babasıdır.

a.-fettah-cetinkaya,-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(2).jpga.-fettah-cetinkaya,-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(4).jpga.-fettah-cetinkaya,-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(3).jpga.-fettah-cetinkaya,-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(1).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751