• BIST 1.529
 • Altın 440,387
 • Dolar 7,4042
 • Euro 9,0130
 • Kars -13 °C
 • Ardahan -12 °C
 • Iğdır -4 °C

“Açık Kapı” Kars’ta açıldı

“Açık Kapı” Kars’ta açıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları ile İçişleri Bakanlığı’nca 81 il Valiliklerine uygulamaya giren Açık Kapı “Milletin Kapısı” bürosu Kars’ta da açıldı.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

İçişleri Bakanlığı’nca, kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal verilmeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, hızlı ve etkin çözümler üretilmesi suretiyle kamu hizmetleri sunumunda vatandaş memnuniyetinin artırılması amacıyla tüm Valiliklerde hayata geçirilen Açık Kapı Projesi ile vatandaşlar işlemlerini hızlı bir şekilde yaptırabilecek.

Kars Valiliği giriş katında oluşturulan Açık Kapı Bürosu’nun açılışını Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Bedel, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç yaptı.

Vali Doğan daha sonra açılışı yapılan Açık Kapı Bürosu’nda incelemelerde bulunarak, “Açık Kapı’nın açılışını bugün ilimizde de yaptık. Buradaki amaç şudur; vatandaşımızın kamu kurumlarına hızlı erişimini, ulaşımına sağlayabilmek. Bunun için burada uzman arkadaşları görevlendirdik. Bakanlığımız tarafından yapılan bir yazılım var. Yazılım çerçevesinde talepler takip edilecek, vatandaşların işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlandırılmış olacak. Vatandaşlarımız buraya geldiklerinde onlara bir başvuru numarası verilecek ve bu numarayla kendileri taleplerini takip edebilecek.” dedi.

Kars’ın 2’inci grupta yer aldığını dile getiren Vali Doğan, “Güzel bir hizmet. Biz 2’inci grupta yer alan iliz. Çok kısa süre içerisinde de 81 ilde de faaliyete geçmiş olacak. Valiliklerin giriş kapısında dizaynlarını yaptık. Çünkü vatandaşlar valiliğe geldiğinde çok hızlı bir şekilde görüp işlemlerini kolayca yaptırıp çıkabilsin düşüncesiyle valiliklerin giriş kapısında böyle bir dizayn yaptık. Güzel bir yazılım oldu. Burada görev alan arkadaşlar gitti eğitimlerini aldılar. Burada 4 kişiyi görevlendirdik ve 1 kişi daha görevlendirilecek.” ifadesini kullandı.

Kars Valiliğinde açılan Açık Kapı Bürosu’nda vatandaşların işlemleri kısa sürede tamamlanacak. Şuan dallarında uzman 4 kişinin görev aldığı Açık Kapı Bürosu’nda vatandaşlara hızlı ve çabuk hizmet verilecek.

“acik-kapi”-kars’ta-acildi-(3).jpg“acik-kapi”-kars’ta-acildi-(4).jpg“acik-kapi”-kars’ta-acildi-(1).jpg“acik-kapi”-kars’ta-acildi-(2).jpg

 • Yorumlar 9
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751