• BIST 1.542
 • Altın 411,808
 • Dolar 7,5315
 • Euro 8,9768
 • Kars -2 °C
 • Ardahan -9 °C
 • Iğdır 3 °C

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Tanrıverdi Kars’ta

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Tanrıverdi Kars’ta
Hüseyin Tanrıverdi: Türkiye önemli bir süreci yaşamakta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Türkiye’nin önemli bir süreci yaşamadığını söyleyerek, “Türkiye bu süreci geçirdikten sonra görülecek ki bütün kirliliklerinden arınmış ve tertemiz bir ülke olacaktır” dedi.

 

Tanrıverdi, “Türkiye Buluşmaları” konulu toplantıya katılmak üzere geldiği Kars’ta AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

 

Türkiye’nin siyasetin temize çekildiği bir ülke olacağını belirten Tanrıverdi, “Çetelerin, mafyaların, cuntaların sona erdiği bir ülke olacaktır. Türkiye önemli bir süreci yaşamaktadır. Türkiye bu süreci geçirdikten sonra görülecek ki bütün kirliliklerinden arınmış ve tertemiz bir ülke olacaktır. Çünkü bu sürecin sonunda Türkiye gerçek demokrasi ile buluşacak, tam demokrasiye kavuşacaktır. Demokrasinin olduğu yerde açıklık vardır, şeffaflık vardır. Dolayısıyla demokrasinin olduğu yerde barış ve huzur vardır. Hükümetimizin devlet politikası olarak ortaya koyduğu ve AK Parti olarak büyük bir gayretle desteklediğimiz (Demokratik Açılım) bu projenin Türkiye’de gerçekleşmesi demek Türkiye’nin bölgesinde lider bir ülke, dünyada hatırı sayılır bir ülke olmayı aşan lider ülkeler arasına, dev ülkeler arasına girmesini temin edecek bir projedir. Buna ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

 

Yerel yönetimlerin önemine de değinen Tanrıverdi, “Yerel yönetimler yörenin kalkınmasını sağlarlar. Kalkınma dediğimiz zaman elbette ekonomik kalkınma, sosyal kalkınma ve kültürel kalkınma aklımıza gelir. AK Belediyecilik anlayışının yerel kalkınmadan anladığı budur. Anlayışımızın temelinde bu üç önemli ayak yatmaktadır. Biz insanımızın tümünün bu medeni hizmetlerden yararlanmasını arzu ediyoruz ve bu medeni hizmetlerin tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Yerel yönetimler noktasında biz değişimin öncüsüyüz. İnsan merkezli hizmet odaklı çalışma misyonumuz gereği bütün arkadaşlarımız bu hassas çalışmalarını sürdürmektedirler. AK Parti iktidarı döneminde KÖY-DES projesi ile Türkiye Cumhuriyetinin tarihi projesine imza attık. Artık köylerimizde su sorunu kalmamıştır, yol sorunu kalmamıştır, köylerimiz medeni hizmetlere kavuşmuştur.” şeklinde konuştu.

 

Tanrıverdi, daha sonra şunları söyledi:

“Belediye başkanımız 5 yıllık süreçte periyotta vaatlerinin tümünü gerçekleştirdiği gibi daha ileri, daha değişik hizmetleri sunacağını öğrendik. Kars’ın önemli bir hizmet boşluğu var. Bu boşluğun biran önce giderilmesi gerekir. Kars önemli bir serhat şehrimizdir. Kars’ın kalkınması gelişmesi elbette Kars ve Karslılar için önemli olduğu kadar ülkemiz içinde önemlidir. Kars’ın gelişimi, değişimi, dönüşümü bizi çok yakından ilgilendirmektedir ve bu konuda Kars için yapılması gereken hizmetleri, hizmette bulunan arkadaşlarımız, milletvekillerimiz elbette üstlerine düşeni yapmaktadırlar. Bizde her zaman Kars’ın ve Karslıların yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.”

 

Ziyarette; AK Parti Kars Milletvekili Mahmut Esat Güven, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, AK Parti İl Başkanı Ensar Erdoğdu, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yağcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Tüzen ve partililer hazır bulundu.

 • Yorumlar 6
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751