• BIST 1.127
  • Altın 499,938
  • Dolar 8,2591
  • Euro 9,6937
  • Kars 3 °C
  • Ardahan 2 °C
  • Iğdır 8 °C

AK Parti’den Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

AK Parti’den Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyetine ziyaret
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Halkla İlişkiler Sivil Toplum Birim Başkanı Ali Karadeniz, Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Kadir Sarıdağ, Teşkilat Birim Başkanı Ahmet Tüzen ve Medya Tanıtım Başkanı Volkan Odluyurt’u KKDGC Başkanı Ercüment Daşdelen, Cemiyet 2’nci Başkanı A. Erbil Hüryurt ve Cemiyet Genel Sekreteri Burhan Akyıldırım karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KKDGC Başkanı Ercüment Daşdelen, Kars’a AK Parti hükümetleri döneminde önemli anlamda yatırımlar yapıldığını belirtti.

Daşdelen, “Bunların en başında asrın projesi olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu ve lojistik merkez projesi gelmektedir. Kafkasya’ya açılan merkez konumunda olan Kars’ta lojistik merkezi ve depoların kurulması çok önemli bir yatırımdır. Kars, sınır ticaretinin geçiş koridorlarının merkezi olduğu için, artık her alanda cazibe merkezi olmuş durumdadır. Ayrıca yapımı devam eden modern kesimhanenin kurulması Kars için çok önemli yatırımlardan birisidir” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Çalkın da, Kars’ın AK Parti hükümetleri döneminde aldığı yatırımlarla her alanda ciddi değişimler yaşadığını söyledi.

Çalkın, Kars’ın artık kabuğunu kırdığını, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın büyük katkılarıyla şehrin çehresinin değişmeye başladığını ifade ederek, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve tarım alanında Kars’ın geldiği noktayı değerlendirdi.

Ziyarette, Kars’ın dünü, bugünü, yarını konuşularak, devam eden projeler ve yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751