• BIST 95.953
  • Altın 238,018
  • Dolar 5,8268
  • Euro 6,5545
  • Kars 5 °C
  • Ardahan 5 °C
  • Iğdır 13 °C

Ali Vedat Çiftçi: “Yaşanabilir bir çevre ve marka şehir Kars için varım”

Ali Vedat Çiftçi: “Yaşanabilir bir çevre ve marka şehir Kars için varım”
AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı, Trabzon Çevre Şehircilik ve İl Müdürü İnşaat Mühendisi Ali Vedat Çiftçi, Kars Manşet Gazetesini ziyaret etti.

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Volkan Karabağ ile görüşen Çiftçi, “Yaşanabilir bir çevre ve marka şehir Kars için varım” dedi.

ali-vedat-ciftci-“yasanabilir-bir-cevre-ve-marka-sehir-kars-icin-varim”-(2).jpg

Kars’ı marka şehir yapmak için AK Parti’den Kars Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu söyleyen Çiftçi, “Bu kadim şehir geçmişteki kültürünü, geleneğini, göreneğini halen şehir yaşamına yansıtabilen Türkiye’nin ender tarihi şehirlerinden birisidir. Bu gerçek ilimize iç turizmi hareketlendirmiş, şehrimize bir defa gelmiş hayal edemediği coğrafyasını, iklimini, insanını mimarisini ve özellikle yaşantısını gören insanların Bakanımız sayın Ahmet Arslan bey özel katkılarıyla modernize ettiği Demir yolu ve Doğu Ekspres sayesinde ve soysal medya aracılığı ile şehrimizin tanıtımı yapılmış ve bugün yılda 150 binden fazla turistin geldiği bir şehir olmuştur.

Ancak ne yazık ki bu kadim şehir halen belediye hizmetlerinde yaşanan sorunlarla boğuşmakta ve birçok şehirde artık sorun olmaktan çıkan çöp, yol, park, sosyal donatı sorunlar ile yaşamaktadır. Oysa bu sorunların tamamı ülkemizde son yıllarda yaşanan ekonomik gelişme ve kalkınmaya bağlı olarak sorun olmaktan çıkmalı ve belediye alt yapı hizmetlerinden daha çok sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet göstermesi gereken bir kurum olmalıydı.

Ülkemizde yeni başlayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde akılcı projeler ile AK Parti teşkilatı ve sayın milletvekillerimizin katkıları ile genel bütçeden yatırımcı bakanlıklardan alınacak proje bazlı destekler ile bu sorunları hızlı bir şekilde çözmek ve bu şehri çevre sorunlarından arındırılmış bir marka şehir yapmak için AK Parti’den Kars Belediye Başkanlığı için aday adayıyım.” dedi.

ali-vedat-ciftci-“yasanabilir-bir-cevre-ve-marka-sehir-kars-icin-varim”-(1).jpg

Ali Vedat Çiftçi kimdir?

Ali Vedat Çiftçi, 22 Nisan 1974 yılında Kars’ta doğdu. İlk ve Orta Öğrenimi Kars’ta, Lise öğrenimini ise İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Yıldız Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Sırasıyla Kars/Sarıkamış Belediyesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü, Kars Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nde İnşaat Mühendisliği,  Şube Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü yaptı. 2007 yılı Kasım ayında Ardahan Bayındırlık ve İskan Müdürü olarak görev yaptı. 13.03.2011 tarihinden itibaren ise Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görev yapmakta.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751