• BIST 1.151
  • Altın 502,078
  • Dolar 8,1730
  • Euro 9,6647
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 13 °C
  • Iğdır 19 °C

Altın Yumurtlayan Kaz Masalı…

Altın Yumurtlayan Kaz Masalı…
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Kars İl Temsilcisi Nihat Kaya “Altın Yumurtlayan Kaz Masalı…” başlıklı basın açıklaması yaptı. Kaya’nın yaptığı basın açıklaması şöyle:

Devlet demir Yolları Genel Müdürlüğü Resmi verilerine göre Doğu Ekspresi ile 15 Ocak 2018 tarihi itibariyle yılın ilk 15 gününde Türkiye’nin 81 ilinden 14 bin 165 kişi Kars’a geldi. Bu her yaşta ve her eğitim düzeyinde insanların akın akın Kars’a gelmesi demektir. Bu durum tüm Karslıların heyecanlanmasına gelecekle ilgili umutlanmasına yol açmıştır. Hedeflenen turizm kenti olma gayemiz ciddi manada hayat bulmuştur. Bu netice Kars’ın büyümesine canlanmasına ve özellikle değerli esnafımızın yüzünün gülmesine sebep olmuştur.

Serhat Şehrimizin tarihi ve turistik yerlerinin çokluğu ve güzelliğinden dolayı hak ettiği değeri görmesi biz Karslıları çok mutlu etmektedir. Bu yeni ve olumlu gelişme Kentimiz için aş ve iş demektir. Başta bu duruma gelmemizde piar çalışması yapan başta her düzeydeki kamu görevlilerine özelde turizm sektöründeki tüm derneklere, tüm firmalara ve turizm emekçilerine teşekkürü bir borç bilirim.

Bu durumun sürdürülebilir olması ve uzun vadeli ivmesinin düşmemesi elzemdir. Üzülerek belirtmek isterim ki son günlerde şehrimizde belki kendini bilmez bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki kişiler hizmet ve ürünlerden hakkaniyet dışına taşacak bedellerle turizm amacıyla gelen ve Karsımızı tercih eden insanlardan fırsatçılık denecek şekilde ücretler talep edildiği tespiti vardır. Karslılar misafirperver, kadirşinas, hakkı dışında bir şeyi talep etmeyen, zeki insanlardır. Böyle birkaç münferit olay genele şamil olamaz. Esnafımızın bu yeni durumun devamlılığını sağlamak adına daha özenli davranacağına inancım ve güvenim sonsuzdur.

Her zaman iş ve aş isteniyorsa altın yumurtlayan kaz masalını hatırlatmak isterim. Çok değerli ve kıymetli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751