• BIST 1.127
  • Altın 502,845
  • Dolar 8,2591
  • Euro 9,6937
  • Kars 3 °C
  • Ardahan 2 °C
  • Iğdır 9 °C

Ankara’da Kars Ardahan Iğdır ve Endonezya Rüzgarı Esti

Ankara’da Kars Ardahan Iğdır ve Endonezya Rüzgarı Esti
Ankara’nın Keçiören İlçesine bağlı Kalaba Kent Meydanında Kars Ardahan Iğdır ve Endonezya Kültür Evi açıldı.

9’uncu Uluslararası Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu senede Keçiören Belediyesi ile birlikte Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Kars Ardahan Iğdır ve Endonezya Kültür Evi Açılışı yapıldı.

Kalaba Kent Meydanında düzenlenen etkinlikte kardeş ülke Endonezya’nın sahne aldığı gece yoğun ilgi ile izlendi.

Düzenlenen gece, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Endonezya Büyükelçisi H. E. Wardana, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Endonezya Büyükelçisi Wardana, “Endonezya’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. İki ülke arasında tarihsel çok yoğun duygular mevcut. Gerek ticari gerek kültürel bağlamda bağlılığımız devam etmektedir. Bu bağlılık mutlak suretle devam edecektir.” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Endonezya’nın olduğu bu gecede İslam şuuruyla yoğurulmuş bağlarımız bir kez daha güçlenmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, “Böyle organizasyonları her zaman düzenleyen Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa AK’ a teşekkür ediyorum. Her zaman bu tür organizasyonlara federasyon olarak desteğini esirgemeyen Başkanımız Erdoğan Yıldırım’a ayrı teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım’da, “Birlik beraberliğe ihtiyacımız olan bu dönemde bizleri bu tür maneviyatı yüksek organizasyonlarda kardeş ülkelerimizle buluşturan Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa Ak’a özellikle teşekkür ediyorum. UDH Bakanımız Ahmet Arslan’ın Ankara dışında olması sebebi ile geceye katılamadığını belirten Genel Başkanımız, Bakanımızın selamlarını konuklara iletti. Genel Başkanımız, “ Bu gece dost ve kardeş ülke Endonezya ile birlikte Kültür evlerimizin açılışı yapıldı. Bizler soğuk iklimin sıcak insanları olarak Ramazan ayının birlik ve bereketini kardeş ülkelerimizle paylaşmaktan son derece mutluyuz. Güzel bir gece geçirmenizi diliyor yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum.” diye konuştu.

Genel Başkan Erdoğan Yıldırım gecenin anısına Endonezya Büyükelçisine, Belediye Başkanı ve Milletvekiline Kars’ın manevi değeri İslam âlimi Ebu-l Harakani’nin Fütüvvet’in sözlerini içeren bir tablo hediye etti.

Gece boyunca Kars Ardahan Iğdır Kültür Evi’nde aşık Paşa Susanoğlu, Mustafa Karakaş ve Mustafa Aydın ziyaretçilere sazları eşliğinde müzik ziyafeti çektiler.

Ziyaretçilere KAI Kültür Evi’nde kete, kaşar ve çeçil peyniri, Endonezya Kültür Evi’nde ise geleneksel Endonezya yemekleri ikram edildi.

ankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(3).jpgankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(4).jpgankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(7).jpgankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(6).jpgankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(5).jpgankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(2).jpgankara’da-kars-ardahan-igdir-ve-endonezya-ruzgari-esti-(1).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751