• BIST 1.927,39
  • Altın 781.75969
  • Dolar 13.7719
  • Euro 15.5447
  • Kars -5 °C
  • Ardahan -1 °C
  • Iğdır 3 °C

ARAS EDAŞ’tan Kars’a 250 milyon TL’lik yatırım

ARAS EDAŞ’tan Kars’a 250 milyon TL’lik yatırım
ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğü görevine atanan Ahmet Mustafa İsabeyoğlu, 2013 yılından buyana Kars’a toplam 250 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.

Volkan KARABAĞ

ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğü görevine atanan Ahmet Mustafa İsabeyoğlu, kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğünün il genelindeki çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi veren İsabeyoğlu, Kars halkında elektrik kesintisini unutturacaklarını söyledi.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını gölgesinde geçen yaklaşık 15 aylık süreçte insanların evlerinde elektrik enerjisine daha fazla ihtiyacı olduğu bilinci taşıdıklarını belirten İsabeyoğlu, kaliteli ve kesintisiz enerji ilkesi doğrultusunda şirketlerinin bütün lokasyonlarında bütün önlemleri alarak büyük bir özveri ile pandemi sürecini yönetmeyi başardıklarında da kaydetti.

İsabeyoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle:

250 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK

“Salgının kontrol altına alınarak normalleşme sürecinin başladığı yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde Kars İl Koordinatörlüğü olarak hizmet kalitesinin artırılması ve müşteri memnuniyeti sürekliliğinin sağlanması için bütün ekiplerimiz ile sahaya çıktık.

Sene başından beri etüd-proje çalışmalarını sürdürdüğümüz hazırlıklarımız ile Serhat şehrimiz Kars’a 2021 yılı için 78 milyon TL yatırım, 15 Milyon TL bakım olmak üzere toplamda 93 Milyon TL bütçe ayırdık. 2013 yılından buyana 250 milyon TL yatırım yapmış olacağız. Kars Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz, Merkez ve İlçe Belediyelerimiz ile koordinasyon içerisinde şehir şebekesi çalışmalarımız, il genelinde 70 köyümüzün köy içi elektrik şebekesinde yaklaşık 200 km şebeke yenileme çalışmalarımız ve kırsal arazilerden geçmekte olan yaklaşık 110 km enerji nakil hatlarımızda yenileme çalışmalarımızı yıl  sonuna kadar tamamlamış olacağız. Kars İl Koordinatörlüğü olarak hizmet kalitesini artırmak, Serhat Şehrimiz Kars halkının memnuniyeti kazanmak ve bölge halkına elektrik kesintisini unutturmak için bütün imkanlarımızı seferber ederek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

KARS İL GENELİNDE 34 BİN CİVARINDA ARMATÖRÜMÜZ VAR

Bu sene 76 milyon tesis yatırımımız var. İhalemizi yaptı ve şu anda yüklenici firmamız sahada. Yaklaşık olarak 70 köyümüzün şebekesini yenileyeceğiz. Bu yıl içerisinde 200 kilometreye yakın bir dağıtım hattı ve 110 kilometreye yakın bir alanda da enerji hattı yenilmesi yapacağız. Kars il genelinde 34 bin civarında armatörümüz var. Arıza ekiplerimiz 7/ 24 mesai yapıyor. Alınan arıza ve kesinti ihbarlarının ardından ekiplerimiz ivedi olarak onarımlarını yapıyorlar. Canlı canlı şehrimizi aydınlatır hale tutuyoruz. Bunu her geçen gün arttırarak devam ettiriyoruz. Şehir giriş noktalarında yanmayan sokak lamlarını da belirledik ve yanar hale getirdik. Kars’a Erzurum istikametinde olan bölgeni yer yer karanlık olduğunu tespit ettik ve çalışmalarımızı bu yönde de yoğunlaştırdık. 2020 yılı içerinde şehir şebekesinin yatırımına ağırlık vereceğiz. Sayın Valimiz ile de bu durumu istişare ettik. Belediyemizin de çalışmaları var. Koordineli bir şekilde şehir şebekesi yatırımımızı da yapacağız. Biz bölgede ciddi yatırımlar yapan bir şirketiz. Gerçekten alt yapımızı sağlıyoruz ve bölgende aldığımızı bölgeye veren bir şirketiz. Önümüzdeki yıllarda da bu yatırımımız artarak devam edecek.”

aras-edas’tan-kars’a-250-milyon-tl’lik-yatirim-(2).jpgaras-edas’tan-kars’a-250-milyon-tl’lik-yatirim-(1).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751