ANKET
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy sistem botları tarafından tespit edilerek gecersiz sayılmaktadır! Anketteki yüzdelerin sık değişmesi bu yüzdendir.Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy siste
NÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI

Video Haber
E-POSTA LİSTESİ
PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
2,6030
EURO
2,8335
HAVA DURUMU
Kars 1 / 9 °C
Ardahan 1 / 9 °C
Iğdır 8 / 16 °C
Erzurum 0 / 11 °C
Ankara 5 / 15 °C
İstanbul 9 / 16 °C
İzmir 10 / 16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Önemi

Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Önemi

10 Şubat 2013 / 20:17
Türk Sağlık-Sen Kars Şubesi adına KHA'ya açıklamalarda bulunan Murat Şanlı, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Kars ve bölge için büyük bir nimet olduğunu kaydetti.
Şanlı, “Kurulduğu günden bu güne sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyüme kaydeden Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kars komşu iller hatta Kafkaslar için büyük bir nimettir. Kars, Ardahan, Iğdır ve Artvin'den gelen hastalara modern koşullarda sağlık hizmeti sunan Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi halen 16 ayrı serviste hastaları kabul ederek hizmetlerine devam etmektedir. Anjiyo, biyokimya, patoloji, mikrobiyoloji, kan merkezinin yanısıra ameliyathane ve poliklinikler, radyoloji ve acil servis bölümleri bulunan hastanede. Üniversite hastanesinde olması gereken hemen hemen her türlü imkanın olduğunu gözlemlemekte ve bu durumdan ziyadesiyle de mutlu olmaktayız. Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kars’ın yanı sıra komşu illerimize de hizmet vermesi gerek Kars halkı gerekse Kars esnafı içinde ilerleyen zamanlarda büyük katkılar sağlayacağı kanaatindeyim.” dedi.
 
BAŞHEKİM YRD. DOÇ. DR. MİKTAT KAYA’NIN KATKISI GÖZ ARDI EDİLEMEZ
Şanlı daha sonra şunları söyledi:
“Türk Sağlık-Sen sendikası Kars şubesi olarak yaptığımız gözlemlet neticesinde Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesinin hizmete açıldığı günden itibaren her geçen gün hasta sayısında artış olduğu, hali hazırda 250 yatak kapasitesiyle şifa dağıtan hastanenin Yönetimine Başhekim Yrd. Doç. Dr. Miktat Kaya’nın gelmesiyle birlikte çalışmalarda büyük ivme kaydedildiği 70 olan doktor sayısının 114’e 4 olan profesör sayısının 22 profesöre çıktığı bunun yanı sıra 3 doçent, 48 yardımcı doçent, 5 uzman araştırma görevlisi , 36 araştırma görevlisi,118 hemşire ve diğer sağlık personeli ile birlikte hizmetin devam ettiği yönündedir. Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesinin bu günlere gelmesinde özveriyle hizmet sunan Sağlık çalışanlarının yanı sıra Başhekim Yrd. Doç. Dr. Miktat Kaya ve ekibinin katkısı göz ardı edilemez.”
 
Türk Sağlık-Sen Kars Şube Başkan yardımcısı Şanlı ayrıca, “Son bir yılda tedavi olmak üzere müracaat eden 167 bin 665. Hastanın 5 bin 567'sına yataklı tedavi hizmeti sunan Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi yıl içerisinde çeşitli nedenlerle 4 bin 105 hastaya ameliyat hizmeti sunmuş. Yöre insanını ambulans çilesi çekmekten yollarda yakınlarını kaybetmekten büyük ölçüde kurtarmıştır. KAÜ Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi akademik personeli Prof. Dr. Esat Akıncı Serdar Başbuğ ve Yrd. Doç. Dr. Tolunay Sevingil’den oluşan bir ekiple anjiyografisinde 3 damar tıkanıklığı bulunan yaşlı bir hastaya baypas ameliyatı yapmak suretiyle sağlığına kavuşturmuş.Şehrimizde bir ilke imza atmıştır. Bu ve benzeri başarılı çalışmalar Kars insanının gelece daha umutla bakmasını sağlamıştır. Bu itibarla Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesinin bu günlere ulaşmasında büyük emek ve gayretleri bulunan başta Başhekim Yrd. Doç. Dr. Miktat Kaya olmak üzere tüm idari ve akademik kadrolarına mevcut imkanlarla en iyi hizmeti halkımıza sunmaya gayret gösteren Özverili Sağlık Çalışanlarına Şahsım Sendikam ve Kars Halkı adına minnet ve şükranlarımı sunar bu özveri ve gayretin daim olmasını tüm içtenliğimle temenni ederim.” diye konuştu.
 
kars
murat
patoloji sonuçlarınıda erken verseniz başkan
13 Şubat 2013 Çarşamba 09:25
kars
murat
09.01,2013 tarihinde endoskopi çektirdim 40 gün oldu sonucu alamadım doktorizindeymiş başka dr,yokmu yerine baksın rezillik ne yapsanız erzurum olamazsınız bide çıkıpşov yapıyosunuaz ayıptır
13 Şubat 2013 Çarşamba 08:21
helal
suat
gerçekten kars için güzel bir yatırım ama bunu anlayanların sayısı şu an kars ta az durumda ilerde anlarlar ancak.selamlar başkan
12 Şubat 2013 Salı 21:46
SONUÇ ALMA
Ersan AKKAYA
ÇIKIP ORDA AHKAM KESMEYİN.19.12.2012 TARİHİNDE ÇEKTİRMİŞ OLDUĞUM EMAR SONUCUNU ALMAMIŞIM DEVLETİ MİLLETİMİ KORUYUP KOLLADIĞINIZIMI DÜŞÜNÜYORSUNUZ BİRDE AHKAM KESMEYİM AYIPTIR GÜNAHTI
12 Şubat 2013 Salı 08:27
Ataturk Resmi
Murat Bayraktar
Su arklada duran Ataturk portresi sonradan neden eklenmis acaba?
11 Şubat 2013 Pazartesi 22:27
Batı hayranlığı
Batı hayranlığı
Birader herkesten önce burada görev yapan yada yapmaya çalışan hemşehrilerimize teşekkür et... Ne zorluklarla birşeyler yapmaya çalıştıklarını biz biliyoruz. Ondan sonra sıra diğerlerine gelir... O koltukta oturanlar karşılığını devletten alıyorlar. Görevini herkes yapmak zorunda... Bunu allayıp pullamanın amacı ne diye sorarlar insana ????
11 Şubat 2013 Pazartesi 14:03
Batı hayranlığı
Batı hayranlığı
Birader herkesten önce burada görev yapan yada yapmaya çalışan hemşehrilerimize teşekkür et... Ne zorluklarla birşeyler yapmaya çalıştıklarını biz biliyoruz. Ondan sonra sıra diğerlerine gelir... O koltukta oturanlar karşılığını devletten alıyorlar. Görevini herkes yapmak zorunda... Bunu allayıp pullamanın amacı ne diye sorarlar insana ????
11 Şubat 2013 Pazartesi 14:03
reis
usta
fuzuli sana soran var mı ayın kacı? H
11 Şubat 2013 Pazartesi 12:07
YAZIK
KARS SPOR
DÜN KARS SPOR 3/1 YENİLDİ AMA BUNU NEDEN YAZMIYORSUNUZ YAZIK KARS SPORA
11 Şubat 2013 Pazartesi 10:47
Araştırma Has.
Y.Özdemir
Hastane çalışmalarını yakından takip etmeniz,sevindiricidir.Dileğimiz eleştirmek yerine; nasıl katkı sağlanacağı konusunda destek vermektir.kars dışında ikamet etmekteyim,zaman zaman memleketime gidip gelmekteyim.Geçenlerde hastaneye uğradım.Gerçekten modern bir yapı,ancak gördüğüm ve hissettiğim hizmeti verecek uzman hekim ve akademik personelin yetersizliği,Bu konuyu özellikle takip etmenizin,ilgililerin yerel ve merkez anlamda dikkatlerini çekmeniz doğru olacaktır.Saygılarımla.
11 Şubat 2013 Pazartesi 10:14
???
kemal
KARNIM AĞRIYORRRRRRRRRRRRRR
11 Şubat 2013 Pazartesi 09:24
hakan
organize
erzurumlular için büyük veli nimet kantinin, temizlik malzemelerinin, ameliyat gereçlerinin , hepsi erzurumlular tarafından araştırma hastanesine satılmakta yazıklar olsun kantindeki su bile erzurumdan geliyor.
11 Şubat 2013 Pazartesi 08:41
yetki
SENDİKALI
bu dönem yetkili sendika olarak görmek isteriz başkanım
10 Şubat 2013 Pazar 23:09
serhat şehirli
arpaçaylı
KURBAN OLURUM BIĞINA...
10 Şubat 2013 Pazar 22:01
serhat şehirli
arpaçaylı36
BIYIĞINA BAK
10 Şubat 2013 Pazar 21:01