ARDAHAN HABER" />
  • BIST 1.202
  • Altın 489,469
  • Dolar 7,9546
  • Euro 9,4226
  • Kars 12 °C
  • Ardahan 12 °C
  • Iğdır 16 °C

Ardahan Üniversitesi Rektör Biber’le Büyümeye Devam Ediyor

Ardahan Üniversitesi Rektör Biber’le Büyümeye Devam Ediyor
Rektör Biber, üniversitenin büyümesi ve öğrenci sayısının attırılmasına yönelik yeni bölüm açılması için Yüksek Öğretim Kurumuyla (YÖK) temasların devam ettiğini belirtti.

Yaklaşık 1 yıldır Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü görevini üstlenen Prof. Dr. Mehmet Biber, öğrencilerin sadece kampüs içerisinde zamanlarını tüketmemek adına sosyal ve kültürel birçok aktivitelerin yapımı için talimatlar verdiği, öğrencilerin yurt ve konaklama sorunlarını da çözerek Ardahan Üniversitesinin tercih edilen bir üniversite haline getirildiğini ifade etti.

Yabancı öğrenci sayısının 500 civarında olduğunu belirten Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, “Gürcistan’dan, Azerbaycan’dan, Kazakistan’dan, Türkmenistan’dan, Kırgızistan’dan hem çok sayıda öğrencimiz, hem de öğretim elemanımız var. Biz yeni kurulmuş olmamıza rağmen uluslararasılaşma anlamında ciddi bir yolu kat ettik. Bunu hızla devam ettiriyoruz. Bizim Rusça bölümümüz var, öğretim üyelerimizin tamamı anadili Rusça olan öğretim üyeleridir. Dolayısıyla bu her ilde elde etme imkanı olamayacak bir imkandır. Gürcüce bölümümüz var. Yine Çağdaş Türk Lehçeleri bölümümüz var. Burada biz 14 çağdaş Türk lehçesini çocuklarımıza öğretiyoruz. Dolayısıyla hem bunları öğrenmeye gelen çok sayıda yabancı öğrencimiz var. Bu arada, yabancı öğrenci sayımız 500 civarı.” dedi.

Ayrıca Rektör Biber, üniversitenin büyümesi ve öğrenci sayısının attırılmasına yönelik yeni bölüm açılması için Yüksek Öğretim Kurumuyla (YÖK) temasların devam ettiğini, en kısa zamanda yeni programların açılacağına da inandığını belirtti.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751