• BIST 112.122
 • Altın 174,823
 • Dolar 4,0406
 • Euro 4,9882
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 0 °C
 • Iğdır 13 °C

Arpaçay Belediyesi Bursa Büyükşehir ile Kardeş Oldu

Arpaçay Belediyesi Bursa Büyükşehir ile Kardeş Oldu
Kars’ın Arpaçay Belediyesi Bursa Büyükşehir Belediyesi ile kardeş oldu. Kardeşlik protokolün imza töreni için Bursa’ya giden Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, karşılaştıkları sıcak ilgi için teşekkür etti.

-BURSA İLE ARPAÇAY’DAN KARDEŞLİK İMZASI

- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KARS’IN ARPAÇAY BELEDİYESİ ARASINDA KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI.

- BURSA İLE ARPAÇAY ARASINDAKİ BAĞLARI KUVVETLENDİREN KARDEŞLİK PROTOKOLÜNÜ, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE İLE ARPAÇAY BELEDİYE BAŞKANI ERÇETİN ALTAY İMZALADI.

- PROTOKOL İLE BURSA VE ARPAÇAY ARASINDA, BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI HEDEFLENİYOR.

Bursa’yı eserleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi ile Kars’ın Arpaçay Belediyesi arasındaki kardeşlik protokolü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay tarafından imzalandı.

Bursa’yı emin adımlarla, sağlıklı ve modern bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki diğer kentlere de öncü olmaya ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Bursa ile Kars’ın Arpaçay İlçesi’ni birbirine bağlayan protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay tarafından imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi yeni binada gerçekleştirilen protokolün Bursa’dan Kars’a uzanan önemli bir kardeşlik adımı olduğunu ifade ederek, “Ülkemiz hızla gelişiyor, kalkınıyor. Bir yandan şehirlerimiz gelişirken, bir yandan da tüm bölgelerimizde aynı refah seviyesine ulaşılabilmesi amacıyla kardeşlikler tesis ediliyor” dedi.

Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Arpaçay Belediyesi’nin çalışmalarına yardımcı olacağını söyleyerek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bilgi ve birikimlerinin Arpaçay’a da en güzel şekilde aktarılması, paylaşılması ve bu konuda Arpaçay’ın her alanda gelişmesi, ticarette, turizmde, altyapıda planlama ve tüm belediyecilik konularında ortak işbirliklerinin yapılabilmesi amacına yönelik güzel bir protokol imzaladık. Bursa ile Kars Arpaçay İlçesi’nde güzel çalışmalara imza atacağız. Bölgenin gelişmesi ve ilçenin kalkınması için elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.

BURSA ARPAÇAY’A DA ÖRNEK OLUYOR

Kars Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay da Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini yakından izlediklerini belirterek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediyecilik çalışmaları gerçekleştirecek olmaktan dolayı mutluyuz. Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da yapmış olduğu projelerin minimumlarını biz de Arpaçay’da Bursa’nın desteğiyle gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bursa’da olmanın huzurunu yaşadığını sözlerine ekleyen Altay, “Bursa, tarihi, kültürü, ticareti, sanayisiyle hep var olan bir şehir… Dünya şehirleri arasında ülkemiz adına Bursa’yı hizmetleriyle ilk sıraya yükselten Başkan Altepe’yi tebrik ediyorum” diyerek, kendilerine vereceği destekten dolayı da Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Arpaçay İlçesi’ne yerel yönetim çalışmalarında destek verilmesini öngören protokol kapsamında, yerel yönetimler arası ilişkilerin geliştirilmesi, bilgi alışverişinde bulunulması, kültür, sosyal, turizm, altyapı, şehir planlaması gibi çalışmalarda bilgi paylaşımı ile teknik konularda, proje çalışmalarında ve belediyelerin görev alanına giren konularda işbirliği sağlanması amaçlanıyor.

kha

 • Yorumlar 6
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751