• BIST 1.776,41
  • Altın 702,32
  • Dolar 12.5245
  • Euro 14.1329
  • Kars 2 °C
  • Ardahan -1 °C
  • Iğdır 4 °C

Arslan ve Kılıç, Ulaştırma Bakanıyla önemli projeleri görüştü

Arslan ve Kılıç, Ulaştırma Bakanıyla önemli projeleri görüştü
Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof.Dr. Yunus Kılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Kars’ın önemli projelerini görüştü.

Kars Milletvekili, 65. hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars’ta devam eden ve yapımı planlanan projelerle ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştüklerini bildirdiler.

AK Parti hükümetleriyle Kars’ta devam eden kalkınmanın ivme kazanarak kararlılıkla sürmesi bakımından devam eden projeleri yakından takip etiklerini, yeni ve planlanan projelerin hayata geçmesi için de bakanlıklar nezdinde mütemadiyen görüşmelerde ve girişimlerde bulunduklarını ifade eden Arslan ve Kılıç, bu cümleden olmak üzere Kars’ta yapımı devam eden ve planlanan projeler hususunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptıkları görüşmede, Lojistik Merkezinin ikinci etabının hızlandırılması, Karakurt- Sarıkamış yolunun devam eden viyadüklerinin bir an önce bitirilmesi, devam eden projelerin hız kazanması ve Doğu Ekspresinin seferlere başlamasının planlanması ileKars-Iğdır-Nahcivan-Azerbaycan karayolu ve demiryolu projelerikonularını dile getirdiklerini belirttiler.

Takip ettikleri projelerin yerel, bölgesel ve kıtalararası bir etkiye sahip olduğunu ve özellikle tarım ve hayvancılık sektörü, sanayi sektörü ile turizm sektörü açısından büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Arslan ve Kılıç, “Yakın ilgilerinden ve Akyaka bölgesel tren seferlerinin başlamasından dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğluna teşekkür ediyoruz” dediler.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751