ARDAHAN HABER" />
 • BIST 1.542
 • Altın 411,808
 • Dolar 7,5315
 • Euro 8,9768
 • Kars 1 °C
 • Ardahan -5 °C
 • Iğdır 6 °C

AVCILARDA BULUŞTULAR

AVCILARDA BULUŞTULAR
İstanbul Göle Derneği uzun bir aradan sonra düzenledikleri dayanışma gecesi Avcılar Bener Restuarant ta gerçekleştirildi.

İstanbul Göle Derneği uzun bir aradan sonra düzenledikleri dayanışma gecesi Avcılar Bener Restuarant’ta gerçekleştirildi. Düzenlenen geceye yaklaşık 1500 civarında Göleli katıldı. Düzenlenen geceye Göleli Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler, Siyasi Partiler, İşadamları, Muhtarlar ve çok sayıda konukların yanı sıra, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu ve diğer meclis üyeleri, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Gecede Yeni UMUT Gazetesi tarafından hazırlanan Derneği faaliyetlerini ve geçmiş dernek başkanlarını konu alan slayt gösterileri izleyenler tarafından ilgiyle izlendi. 


Sarıtaç  birlik ve beraberlik mesajları  verdi

Düzenlenen gecede birçok sanatçı sahne alırken gecenin ilk konuşmasını Dernek Başkanı  Bülent Sarıtaç yaptı. Başkan Sarıtaç konuşmasına Göle’nin tarihçesini anlatarak başladı. Sarıtaç konuşmasının devamını ise şöyle sürdürdü; “Sizlerinde bildiği gibi 2 yıl önce başlamış olan dernek içi huzursuzluk 6 ay önce yapılan demokratik kongre ile sona erdi. Ve Göleliler 2 yıl sonra hasretle kucaklaştılar. Son kongremizde önemli kararlar alındı. Dernek tüzüğümüz yenilendi. Üye kayıtlarının yenilenmesi kararı alındı. Çünkü birçok üyemiz sanal üyeydi. Şimdi yeniden üye kayıtlarımızı başlattık. Bütün hemşerilerimizin üye kayıtlarını yenilemelerini önemle belirtmek isterim. Dernek olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar çalışmalarımıza kadınlarımızı ve gençlerimizi arzu ettiğimiz ölçüde katamadık. Mevcut Yönetim olarak görev süremiz boyunca bu ihtiyacı karşılamaya çalıştık. Köy dernekleriyle birlikte ortak projeler üreteceğiz. Dernek olarak, elbette ki Göle’yi önemsiyoruz. Onu özlüyoruz ve seviyoruz. Ancak aynı zamanda 100 bin insanımızın burada bu dünya şehrinde yaşadığı ve bunların çeşitli sorunlarının olduğunu da dikkate alarak yüzümüzü bu kente buraya çevirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Sıla Gurbet söylemleriyle bu işlerin yürümeyeceğine inanıyoruz. Dahası buradaki hayatımızı diğer toplumsal kesimlerle de paylaşıyoruz. Bu paylaşımda da problem kaynağı olmamak gerekiyor. Geldiğimiz noktada Göle Kaşar Festivalinin kan kaybettiğini, içinin boşaldığını üzülerek seyretmekteyiz. Bu kısır döndü böyle devam ederse korkarız ki gelecekte bu festival insansız yapılacaktır. Bu sorunun başta Göle Belediyemiz olmak üzere taraflarca masaya yatırılması gerekiyor. Festival Göle’nin ekonomik ve sosyal yaşamına katkı sunacak duruma mutlaka kavuşturulmalıdır. Dernek Göle Kimliğimizi ifade ettiği için, ahlaki ve sosyal değerler yolumuzu aydınlatmaya yetmemektedir. İnsanlarımızın farklı sosyal zeminlerde oluşu demokratik zenginliğimiz olarak görüyoruz. Ortak yanlarımız insanlık değerleri ve Göleli olmaktır. Bu demokratik olgunluk ve tahammül belki de gurur duyulacak en önemli toplumsal özelliğimizdir. İnsanlarımız arasındaki barış güven ve insanca yaşamın elçisi (barış ve adalet) komisyonu kurduk. Biz Göle Derneği olarak çağın dilimi ve ruhunu önemsiyoruz. Artık insanlarımız arasındaki husumete farklı bir anlayışla yaklaşıyoruz. Kanı kanla temizle kanı parala tahvil etme şeklindeki ilkel anlayışını şiddetle red ediyoruz.

Evet Gecemize Göleli siyasetçilerin dışında hiçbir siyasetçi davet etmedik. Bu anlamıyla konuşmamı  bitirmeden bu derneğe emeği olan herkese siz değerli üyelere Yönetim Kuruluna siyasetçi hemşerilerime yerel basına karşıdan gelen Lise Müdürüm Yüksel Yeni ve Öğretmenlerime liseden arkadaşlarıma, dostlarıma kısacası herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.


Süleymanoğlu; “Göleli olduğum için gururluyum”

Dernek Başkanının yaptığı  konuşmanın ardından söz alan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı  Gürbüz Süleymanoğlu ise, Göleli olmaktan ve bu geceye katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Sülyemanoğlu konuşmasında; “Göle bizler için önemlidir. Gölelerde bizim için önem taşımaktadır. Sizlerin arasında olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Ayrıca bu geceyi organize eden Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulunda bulunan bütün hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum. Ben her zaman sizlerin yanında olduğumu ve sizlerin isteklerine de gücüm yettiğince cevap vermeye çalıştığımı bilmenizi isterim. Gecemizin dostluk içerisinde geçmesini diliyorum” dedi.


Tekin; “ Göleli olmaktan onur duyuyorum, şeref duyuyorum”

Başkan Yardımcısı  Gürbüz Süleymanoğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından söz alan ve gecede büyük ilgi gören CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ise Göleli olmaktan her zaman gurur duyduğunu ve Göleli olduğu için kendisini daima ayrıcalıklı bulduğunu söyledi. Tekin; “Sevgili hemşerilerim böylesi güzel bir mekânda siz değerli hemşerilerimle birlikte olma şansımı bulduğum için ilk olarak Dernek Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna yürekten teşekkür ediyorum. Göle insanı her zaman sıcak kanlıdır. Sizlerin sıcaklığını gözlerinizden hissediyorum. Biz Göleliler her zaman yaptığımız işlerde büyük başarılar sağlamış bir toplumuz. Bizim geldiğimiz o yüce topraklarda bizler kendimizden ödün vermeden metropollerde de Göle’mizin adını en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Ve son olarak şunu söylemek istiyorum. Gölede görev yapan birçok görevli Göle’yi hiçbir zaman unutamamıştır. Onun için Göleli olmaktan onur duyuyorum şeref duyuyorum ve sizleri çok seviyorum. ” dedi.

İl Başkanı Gürsel Tekin’in yaptığı konuşmanın ardından söz alan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’ta geceyi organize eden Dernek Başkanına ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bozkurt; “ Bende o topraklarda doğmuş olmaktan çok mutluyum. Göle bizler için her zaman büyük önem taşımıştır. Bizler burada büyük şehirlerde de birlik ve beraberliğimizi sağlayarak diğer illerden gelen vatandaşlarımızı da örnek olduğumuza inanıyorum. Bizler Göleliler olarak daima Türkiye’nin demokrasi modelini oluşturmuş olan topraklardan geliyoruz. Bugün burada bulunan bütün hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyor ve bizleri bir araya getiren Derneğimize de teşekkür ediyorum. Bir Göleli olarak hemşerilerim için benim üstüme ne düşerse seve seve her zaman yapacağımı da buradan duyurmak istediğimi de ayrıca belirtmek istiyorum.” Dedi.

Yapılan konuşmaların  ardından gecenin geç saatlerine kadar halay çekerek eğlenen Göleliler birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751