• BIST 1.524
 • Altın 438,496
 • Dolar 7,4448
 • Euro 9,0064
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -1 °C
 • Iğdır 3 °C

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü Açılıyor!

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü Açılıyor!
Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün Tanıtım Lansmanı The Kars Park Otel’de yapıldı.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü 2018–2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlıyor. Kars’a yapılacak olan yeni kampüs 20 milyon TL değerinde olacak.

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademeleri ve Anadolu Lisesi bulunacak. Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün tanıtım lansmanı The Kars Park Otel’de Kars Valisi Rahmi Doğan, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, protokol üyeleri ve Karslıların katılımıyla gerçekleşti.

Bahçeşehir Koleji Türkiye’nin her noktasına kaliteli eğitimi ulaştırmak amacıyla yeni kampüsler açmaya devam ediyor. Anaokulundan itibaren uyguladığı STEM+A eğitimiyle geleceğe hazır bireyler yetiştiren Bahçeşehir Kolejinin Kars Kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul ve Anadolu Lisesi kademeleri yer alıyor. 2018–2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak. Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünde STEM+A eğitim modeli uygulamaları için hazırlanan robotik sınıfı, 3D salonu ve STEM Center bulunuyor. Squash ve fitness alanlarını da içeren kapalı spor salonu, açıkhava spor sahaları, kapalı yüzme havuzu ve anaokulu öğrencileri için özel yüzme havuzunun da bulunduğu kampüs, sosyal olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Öğrencilere tam donanımlı bir kampüste eğitim görmenin ayrıcalığını yaşatacak olan Bahçeşehir Koleji STEM+A Eğitimi ile Geleceğe Hazır Bir Nesil Yetiştirmeyi amaçlıyor. Bahçeşehir Koleji algoritmik düşünme becerilerini erken yaşta kazandıran, disiplinlerarası çalışma ortamı sunan ve eğitime üretim odaklı yaklaşan STEM+A eğitiminin Türkiye’deki öncülüğünü yapıyor. Farklı disiplinleri bir arada edindirme ilkesine dayanan ve adını Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) ve Art (Sanat) kelimelerinin baş harflerinden adını alan STEM+A eğitimi Bahçeşehir Kolejinin tüm kampüslerinde Erken Çocukluk Eğitiminden itibaren uygulanıyor.

Kafkas halk oyunları gösterisinin ardından öğrenci Ahmet Sezer Uygul şiir okurken, öğretmen Muhteber Atak ise Bahçeşehir Kolejini anlatan kısa konuşma yaptı.

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü Kurucu Temsilcisi Eray Aksoy ise “Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü dünyanın önde gelen okullarının tüm imkanlarına, ülkemizin en iyi öğretmenlerine ve Türkiye’nin aydınlık geleceğini temsil eden pırıl pırıl öğrencilerine sahip. Tüm bunlar bir arala geldiğinde geleceğe güvenle bakıyoruz.. Eğitim kalitesini içeriğini belirler anlayışıyla Türkiye’de eğitimin öncülüğünü yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olabilmeleri için Bahçeşehir Kolejinde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, STEM eğitimi, Robotik ve Kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarılarımızla taçlandırıyoruz. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın yetiştirildiği Bahçeşehir Koleji ailesine Kars Kampüsü olarak dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“Kars gibi 5 bin yıllık tarihe sahip kadim bir şehirde bulunmanın verdiği heyecanı ve mutluluğu ifade etmek istiyorum.” ifadesini kullanan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Özlem Dağ, “Yüzler boyunca İpek yolunun kavşak noktası olduğu bu kadim şehir her zaman medeniyetlerin kesişme noktası olmuştur. Ve her zaman çok sesliliği, çok kültürlülüğü ve birlikte yaşama kültürü ve becerisiyle de öne çıkmıştır. Bu yönüyle ve eğitime verdiği değerle de Bahçeşehir Koleji olarak yeni eğitim döneminde Karsta olmaktan ve burada hizmet verecek olmaktan gurur duyuyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları hakkında kısa bir bilgi vererek, Kars’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yücel, Kurumlarında 11 bine yakın öğretmen ve 150 bine yakın öğrencinin olduklarını kaydederek, “Türkiye’nin dünyadaki önemli bir markası yolunda hızla ilerliyoruz. Sayıca Avrupa'nın en büyüğüyüz. Ama dünyanın büyüklerinden bir tanesi olmamıza rağmen en büyüğü değiliz. Bütün bu çalışmaları yaparken kadromuzda 11 bine yakın öğretmen, eğitimci çalışıyor. Bu kadar büyüklükte, bu kadar çalışmada, bu kadar hoca, öğretmen çalışmamızda ama Allah’a şükür bir tane vermedik. Bir öğretmenimiz FETÖ’cülükten dolayı atılmadı. Biz öğretmenimizi iyi seçtik. Değerlerimize sahip çıktık. Kurulduğumuz günden beri iktidarlar değişti ama bizim ilke ve prensibimiz değişmedi ve yolumuza devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Sarıkamış Şehitlerini rahmet ve minnetle anan Yücel, “Güncel politikaların içinde hiç olmadık ve hiç olmayacağız. Bizim işimiz eğitim, kaliteli eğitim ve Türkiye’nin geleceği. Biz sadece Türkiye içinde sınırlı kalmadık. Şuanda İstanbul ile birlikte dünyanın 5 noktasında bizim üniversitemiz var. 20 milyonluk eğitim yatırımının Kars’a ve tüm çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.” dedi.

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün Kars’a gelmesi için çok mücadele verdiğini dile getiren Kars Valisi Rahmi Doğan ise, “Kars gibi kadim şehirler çok azdır ve bu değerlerimize de sahip çıkmalıyız. Her zaman söylüyorum artık Karsın çocukları Ardahan’ın çocuklarıyla mücadele etmiyor. Kars’ın çocukları Madritli çocuklarla Tokyolu çocuklarla Washingtonlu çocuklarla mücadele etmek zorunda ve 21. Yüzyılda Türkiye gelecekte var olmak istiyorsa o zaman çocuklarını geleceğe iyi yetiştirmesi lazım. Son yıllardaki eğitime devletimizin yaptığı yatırım gerçekten büyük bir yatırım. Ben bugün Bahçeşehir Kolejinin Kars’a gelmesinden duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum ve diğer büyük kurumları da Kars’a davet ediyorum.” eklinde konuştu.

Vali Doğan konuşmasında Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’den Kars halkı adına da bir istekte bulunarak, “Biliyorum sizler eğitime büyük katkı sağlıyorsunuz ve bu katkının yanında da ücretsiz öğrenci okutuyorsunuz. Ben de sizden ricam Kars’ta ücretsiz okuttuğunuz, burs verdiğiniz öğrenci sayısını biraz daha arttırarak 20-25 öğrenci yapmanızı istiyorum.” dedi.

Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün tanıtım lansmanına Vali Rahmi Doğan, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Kılış, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, öğretmenler ve davetliler katıldı.

bahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(8).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(10).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(9).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(11).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(12).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(1).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(2).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(3).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(4).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(5).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(7).jpg

bahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor!-(6)-001.jpg

bahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(1).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(2).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(3).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(4).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(5).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(6).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(7).jpgbahcesehir-koleji-kars-kampusu-aciliyor-(8).jpg

 • Yorumlar 9
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751