• BIST 1.127
  • Altın 500,197
  • Dolar 8,2591
  • Euro 9,6937
  • Kars 3 °C
  • Ardahan 2 °C
  • Iğdır 9 °C

Bakan Arslan, Ebul Hasan Harakani Sofrası'nda orucunu açtı

Bakan Arslan, Ebul Hasan Harakani Sofrası'nda orucunu açtı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars’ta orucunu vatandaşlarla birlikte Ebul Hasan Harakani Sofrası'nda açtı.

Bakan Arslan, Ebul Hasan Harakani Türbesi ve Evliya Camisi bahçesinde, kurulan iftar çadırında iftara katılanların yemeğini, kendi elleriyle verdi. Vatandaşlar iftarını açan Bakan Arslan, orucunu, Ebul Hasan Harakani Sofrası'nda açmanın sevincini yaşadığını söyledi.

Bakan Arslan, “Başta Ebul Hasan Harakani Hazretleri olmak üzere, bu coğrafyada ülkemizin bekası, istikbali, istiklali için çok şehit verilmiş. Şehitleri rahmetle, minnetle bir kez daha anıyoruz, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Ebul Hasan Harakani Hazretleri der ki; “Her kim ki Harakani”nin sofrasına gelirse dinini, etnik yapısını sormayın, Allah ona can vermiş, Harakani'nin sofrasında yemek yemeye zaten layıktır.' Biz de Harakani'nin sofrasının, ramazan boyunca açık olmasına hassasiyet gösterdik. Valimiz Rahmi Doğan sağ olsun. Emeği olanlar, katkı sunanlar sağ olsun. Allah herkesten razı olsun” dedi. 

Her gün bin 500 kişinin orucunu açtığını Harakani Sofrası İftar Çadırı’nda açtığını ifade eden Arslan, “İhtiyaçları olduğu için değil ramazanın feyzini, toplu olarak bundan yararlanmak adına buraya geliyorlar. Biz de ne mutlu ki bugün Harakani sofrasında iftarımızı açtık. Allah dualarımız kabul etsin. Hemşehrilerimizle iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşadık” diye konuştu. 

bakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(1).jpgbakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(2).jpgbakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(3).jpgbakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(4).jpgbakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(5).jpgbakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(6).jpgbakan-arslan,-ebul-hasan-harakani-sofrasinda-orucunu-acti-(7).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751