• BIST 1.199
  • Altın 487,655
  • Dolar 7,9388
  • Euro 9,3813
  • Kars 8 °C
  • Ardahan 8 °C
  • Iğdır 13 °C

Bakan Arslan Kars'ta Öğrencilere Karne Dağıttı

Bakan Arslan Kars'ta Öğrencilere Karne Dağıttı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars'ın Kağızman İlçesinde karne törenine katıldı.

Vali Rahmi Doğan, Kaymakam Ercan Öter, Milletvekili Selahattin Beyribey, İl Başkanı Adem Çalkın, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve protokol üyeleriyle Kağızman Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesine gelen Bakan Arslan, burada öğrencilere karne ve takdirnamelerini verdi.

Bakan Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile telefon bağlantısı kurarak, Yılmaz’ın yarıyıl tatili mesajını öğrencilere dinletti.

"Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor"

Karne töreninde konuşan Bakan Ahmet Arslan, "Ciddi bir mücadele var, Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor. Ve büyüyen, güçlenen Türkiye’yi çekemeyenler de çok, çünkü bu coğrafyada bin yıllardır bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermemiş, esaret altına girmemiş, boyunduruk altına girmemiş bir milletin temsilcileri ve bir imparatorluğun devamıyız. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti olarak bundan sonrada biz çok daha büyümeye, çok daha güçlü olmaya çalışıyoruz. Çalışmak zorundayız, bizim yaptığımız bu ama bilmemeniz lazım ki, gelecekte bu mücadele daha da çetin olacak. İşte o çetin mücadelede alacağınız sorumlukta bu ülkeyi daha ileriye taşımanız için donanımlı olmanız lazım. Kendinizi iyi yetiştirmeniz lazım. Bu cümlenin altını birkaç kere çizdim" dedi.

"Bu ülkenin idaresinde gelecekte siz söz sahibi olacaksınız"

Ülkenin idaresinde gelecekte öğrencilerin söz sahibi olacağını ifade eden Arslan, "Siz çalıştıkça, siz başarılı oldukça, siz kendinizi iyi donattıkça bu ülkeyi idare etmek adına, iş adamı da olabilirsiniz, belediye başkanı da olabilirsiniz, kaymakam da olabilirsiniz, milletvekili de olabilirsiniz, vali de olabilirsiniz ve hasbel kader bizler örneğiz. Kağızman’dan çıkıp bakan da olabilirsiniz. Erzincan’ın bir köyünden nasıl çıkılıp başbakan olunuyorsa, Rize’nin Güneysu ilçesinden nasıl çıkılıp Cumhurbaşkanı olabiliyorsa, bu ülkenin idaresinde gelecekte siz söz sahibi olacaksınız. O yüzden lütfen şöyle düşünmeyin. ‘Ya diplomayı alsam yeter.’ İşte ‘evimi geçindirsem yeter.’ Hayır diplomayı almak yetmez, ev geçindirmek yetmez, ülke geçindirmeniz lazım. O da yetmez, bugünkü Türkiye dünyadaki mazlumların ve mağdurların umudu, onların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi adına öncülük yapıyor, önderlik yapıyor. Bu bayrağın taşıyıcısı sizler olacaksınız inşallah" diye konuştu.

Bakan Ahmet Arslan, daha sonra karnelerini alan öğrencilere iyi tatiller diledi. Arslan, Kağızman’da hayırsever vatandaş tarafından yapılan caminin açılışını da katıldı. Arslan, açılışını yaptığı cami de cuma namazını kıldı.

bakan-arslan-karsta-ogrencilere-karne-dagitti-(1).jpgbakan-arslan-karsta-ogrencilere-karne-dagitti-(2).jpgbakan-arslan-karsta-ogrencilere-karne-dagitti-(3).jpgbakan-arslan-karsta-ogrencilere-karne-dagitti-(4).jpgbakan-arslan-karsta-ogrencilere-karne-dagitti-(5).jpgbakan-arslan-karsta-ogrencilere-karne-dagitti-(6).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751