• BIST 1.529
  • Altın 440,387
  • Dolar 7,4042
  • Euro 9,0130
  • Kars -13 °C
  • Ardahan -12 °C
  • Iğdır -4 °C

Bakan Özlü: Türkiye’yi yeniden inşa ettik

Bakan Özlü: Türkiye’yi yeniden inşa ettik
Bakan Faruk Özlü, “16 yıllık iktidarımızda Türkiye’yi yeniden inşa ettik, çözülemez denen kronikleşmiş sorunları çözdük” dedi.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kars’a geldi.

Tarifeli uçakla Kars’a gelen Bakan Özlü’yü Kars Harakani Havalimanında Kars Valisi Rahmi Doğan, Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz diğer protokol üyeleri ile çok sayıda partililer karşıladı.

Bakan Özlü daha sonra Devlet Su İşleri Konferans Salonunda yapılan olan AK Parti Kars Siyaset Akademisi 7. Ders programı toplantısına katıldı.

AK Parti Siyaset Akademisi’nde, serhat şehrimiz Kars’ta, sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade  eden Bakan Faruk Özlü,  “AK Parti Siyaset Akademisi, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan kadroları yetiştirmek için hayata geçirildi. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan ve 2008’de faaliyete başlayan AK Parti Siyaset Akademisi, siyasetin çıtasını her geçen gün yükselten bir merkez haline gelmektedir. Bilginin tek hâkim güç olduğu günümüzde, siyaseti bilgiden bağımsız bir şekilde düşünemeyiz.  Nasıl ki; bilimin ve teknolojinin merkezine Ar-Ge ve İnovasyonu koyduysak, siyasetimizi de bu iki kavramla güçlendiriyoruz” dedi.

Özlü, “16 yıldır pek çok ilkle damga vuran AK Parti; kurumsallaştırdığı ve sürekli hale getirdiği Siyaset Akademisi ile de yine farkını ortaya koymuştur. Tarihi dönemeçler, tarihi sorumlulukları da beraberinde getirir. İşte o tarihi dönemlerden birini yaşıyoruz. Çünkü Türkiye 24 Haziran’da, önemli bir dönüm noktasına, hızla yaklaşıyor. Türkiye’yi bu kritik virajdan başarıyla geçirecek kadrolar, sizlersiniz.  En alttan en üste, AK Parti teşkilatlarında görev alan, partimize gönül verenler, tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyadır. 24 Haziran Seçimleri; AK Parti kadrolarının, her zamanki çalışkanlığı, vatan sevgisi, hizmet inancı sayesinde, mutlaka başarıyla tamamlanacaktır” diye konuştu.

“16 yıllık iktidarımızda Türkiye’yi yeniden inşa ettik, çözülemez denen kronikleşmiş sorunları çözdük”

Günü kurtaran değil, geleceği kuran bir vizyonla, bize verilen iktidar gücünü milletimizin ve devletimizin refahı ve geleceği için kullandıklarına dikkat çeken Özlü,  Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılını, büyük gelecek vizyonumuzun ilk durağı olarak kabul ettik.2023 hedeflerimizi belirleyip, ülkemizi o hedefe taşımak için tüm projeksiyonumuzu hazırladık. İnşallah 2023’te Türkiye, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girecek, bölgesel lider ve küresel oyuncu olarak hak ettiği yeri alacak. 16 yılda ülkemizin ekonomisini nasıl sağlam temellere oturttuğumuz, nereden nereye getirdiğimiz ortada.16 yıl önce, kişi başına düşen mili gelir 3 bin 500 dolarken, şimdi 11 bin dolar oldu. 2018’de 170 milyar dolar ihracat hedefi koyduk, inşallah o hedefi de tutturacağız. Türkiye’de ihracat yapan il sayısı, bir elin parmaklarını geçmiyordu. Artık 81 ilimizin tamamı ihracat potansiyeline kavuştu”  şeklinde konuştu.

“Dünyada pek çok ülke, ekonomik krizlere yenilirken, Türkiye istikrarlı bir şekilde büyüdü.”

Bakan Özlü, daha sonra özetle şunları söyledi:

Bütçemizi tam 6 kat büyüttük. 2002 yılında sadece 120 milyarlık bir bütçemiz varken, bugün 763 milyar liraya yükselen bir bütçe var.   Örnekleri çok daha fazla artırabilirim. Ancak sadece bu birkaç başlık bile, AK Parti’nin Türkiye için neyi hedeflediğinin göstergesidir. İşte bu istikrarlı yükselişimizi, 2023 hedefimize ulaşarak taçlandıracağız. Dosta düşmana, Türkiye’nin gücünü göstereceğiz.2023 hedeflerine ulaştığımızda koşumuz bitmeyecek, kutlu yürüyüşümüz kesintisiz devam edecek. Belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirirken, geçeceğimiz en önemli sınav 24 Haziran seçimleri olacak. O yüzden bütün AK Partili kardeşlerimin, 24 Haziran’ı, bu büyük hedefler doğrultusunda düşünmesini ve ona göre çalışmasını istiyorum. Unutmayınız; bizim durmak ya da yorulmak gibi bir lüksümüz yoktur. Bizim hedefimiz; “Bilim Merkezi, Teknoloji Üssü ve İleri Sanayi Ülkesi bir Türkiye” inşa etmektir. Bunun içindir; bütün ekonomi politikalarımızın merkezine, bilimi, teknolojiyi ve sanayileşmeyi koyuyoruz.  Bilim, teknoloji ve sanayide, bir sıçrama yaparak, “büyük ve güçlü Türkiye” hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. “Bölgesel bir güç ve küresel bir oyuncu” olma iddiasındayız. Bu iddiamızı; bilim ve teknolojiyle destekleyeceğiz. Hiçbir zaman çıtamızı düşürmeden, yolumuza devam edeceğiz. Devlet ve millet olarak, bu özgüvene sahibiz. Tarih boyunca da bilimden sanata, medeniyetten devlet idaresine, ekonomiden siyasete her alanda öncülük yaptık.  Bundan sonra da, Türkiye’yi daha ileri taşıyacak politikaların oluşturulmasında ve takibinde, hassas davranmaya devam edeceğiz."

"Biz; Bilim Merkezi, Teknoloji Üssü, İleri Sanayi Ülkesi Türkiye hedefine kilitlenmiş bir Bakanlığız." diyen Bakan Özlü, "Bilgiyi teknolojiye dönüştüren (TÜBİTAK),  KOBİ’lerimizi ve üreticilerimi, değişik destek ve teşvik paketleriyle destekleyen (KOSGEB), Üretimi standartlaştıran (TSE) ve markalaştıran (TÜRK PATENT) ile birlikte; Türkiye’nin üretimine, sanayisine, teknolojisine ve insan kaynağına hizmet eden bir partiyiz." ifadesini kullandı.

Bakan Faruk Özlü daha sonra Siyaset Akademisi  7. Ders programına katılarak bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

bakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(2).jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(3).jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(1).jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(4).jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(8).jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(9).jpgsam_1109.jpgsam_1110.jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(6).jpgbakan-ozlu-turkiye’yi-yeniden-insa-ettik-(5).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751