• BIST 1.393
 • Altın 458,144
 • Dolar 8,1660
 • Euro 9,7073
 • Kars 10 °C
 • Ardahan 10 °C
 • Iğdır 19 °C

basın açıklaması

basın açıklaması
-Kars KESK Bileşenleri Kars'ın simgesi olan kaşar peynirini de beraberlerinde götürerek TEKEL işçilerine ikram edecek ve geceyi grev çadırlarında birlikte geçirecekler

Kars KESK Bileşenleri Kars’ın simgesi olan kaşar peynirini de beraberlerinde götürerek TEKEL işçilerine ikram edecek ve geceyi grev çadırlarında birlikte geçirecekler

  Kars KESK bileşenleri, KESK-DİSK- KAMU SEN ve TÜRK İŞ’in almış oldukları ortak karar gereği, TEKEL işçileri ile dayanışmak amacıyla 20 Şubat’ta Ankara’da düzenlenecek olan mitinge katılacak.

   Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kars İl Temsilcisi İnan Ercan, Eğitim Sen Mali İşler Sekreteri Yavuz Özışık, Enerji Sen Kars Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Kars İl Temsilcisi Oğuz Saçu ve Ses İl Temsilcisi Gönül Tanrıverdi konu ile ilgili birlikte basın açıklaması yaptılar.

  Eğitim Sen İl Temsilciliğinde yapılan basın açıklamasında Kars KESK Bileşenleri adına konuşan Ses İl Temsilcisi Gönül Tanrıverdi, “KESK-DİSK- KAMU SEN ve TÜRK İŞ’in almış olduğu ortak karar doğrultusunda Kars KESK Bileşenleri olarak, yöneticiler ve destek vermek isteyen sendikacılar ile birlikte mitinge katılmak için Ankara’ya otobüs kardıracağız. Ayrıca Kars’ın simgesi olan kaşar peynirini de götürerek TEKEL işçilerine ikram edip geceyi de kendileri ile birlikte grev çadırında geçireceğiz.”dedi.

  Tanrıverdi, daha sonra şunları söyledi:

  “TEKEL İşçileri 64 gündür, işleri ekmekleri ve hem çocuklarının hem de bu ülkenin geleceği için direniyorlar. Kazanılmış özlük haklarımızdan vazgeçmeyiz diyerek Ankara’nın soğuğuna ve bu sesi duymak istemeyen AKP hükümetine karşı direnmeye de devam ediyorlar.

  YAN GELİP YATMADILAR, VATANI SATMADILAR

  Yetim hakkı yedikleri ve devleti zarara uğrattıkları söylenen TEKEL işçisi kardeşlerimiz gerçekten yetim hakkımı yiyorlar, gerçekten yatarak mı para alıyorlar?  Bunların hepsi külliyen yalandır. Ama yalan olmayan tek şey vardır; oda IMF ve Dünya Bankası’nın emekçi karşıtı politikalarını uygulamakta ısrar eden, AKP Hükümetinin halkı kandırmaya yönelik söylemleridir.

  Yıllarca alınteri ile çalışan, çocuklarına ekmek parası götüren TEKEL işçilerinin nasırlı elleri ve meslek hastalıkları onların gerçek kanıtıdır.

  Soruyoruz; IMF’nin 15 yasasını TBMM’den 15 günde çıkarıp, Tütün’de, Şeker’de kota uygulamasını TEKEL işçileri mi yasallaştırdı?

  Ülkenin en çok kar getiren kurumlarını tek tek satanlar, en çok özelleştirme geliri elde ettik diye böbürlenenler, neyi satıyorlar? Onlar, bu ülkenin işçilerinin, emekçilerinin, küçük esnafın köylünün emeğini, yarattıkları değerleri satıyorlar.

  Hadi diyelim ki TEKEL zarar ediyordu, işçileri de yan gelip yatıyorlardı! Ya TELEKOM, TÜPRAŞ, PETKİM demi zarar  ediyordu? Hayır! Bir kez değil binlerce kez HAYIR! Yabancı sermaye ve onların işbirlikçileri gerçekleri bilmediklerinden değil, ama bu ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini yağmalamaya ve bizleri köleleştirmeyi amaçlıyorlar.

  Sağlığı, eğitimi tüm kamu hizmetlerini tasfiye etmeye çalışıyorlar. Biz kamu emekçilerini statü farklılıkları ile bölmeye çalışanlar, yarın bizlere de sözleşmeyi ve işgüvencesizliği dayatacakları için yol açılsın istemiyorlar. Okullarda, hastanelerde, adliyelerde 4/b ve 4/c’li çalıştırma başlatılmıştır. Bugün TEKEL işçisinin çığlığına, ses vermeyenler yarın seslerini duyuracakları kimseyi de yanında bulamayacaklardır.

  Gün, direnen TEKEL işçisi olma günüdür. Gün her geçen gün ülkemizin daha da yoksullaştırıp, emperyalist yağmacılara peşkeş çekilmesine hayır deme günüdür. Gün bu ülkenin geleceğinden kaygı duyanların seslerini birleştirme günüdür. Gün güçlerimizi birleştirme, özelleştirme- taşeronlaştırma melanetinin ne olduğunu 64 gündür direnerek hepimize gösteren  TEKEL için Tek-El olma günüdür.

  Vergisini ödeyemeyen, sigortasını ödeyemeyen, faturalarını ödeyemeyen esnaf kardeşler, ekme-biçme-üretme denilen yoksul köylüler, fabrikaları, işyerleri kapatılarak işsiz kalan ve kalacak olan işçi kardeşler, yol parasını, harç parasını ödeyemeyen öğrenciler, can çekişen eczaneler, bakkalları kapatılacak küçük esnaflar, sabah akşam yapılan zamlardan her geçen gün yoksullaşan halkımız çağrımız size TEKEL işçisinin başlatmış olduğu mücadeleye Kars’tan da destek olalım, ses verelim”

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751