• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Kars 10 °C
  • Ardahan 8 °C
  • Iğdır 16 °C

Başkan Çalkın: AK Parti iktidarı yaşlılar için önemli adımlar attı

Başkan Çalkın: AK Parti iktidarı yaşlılar için önemli adımlar attı
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, yaşlılara verilen önemden söz etti.

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, “AK Parti mensupları olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla yaşlılarımıza yük değil, servetimiz olarak bakıyoruz. Büyüklerin gölgesine sığınıp, hayat tecrübelerinden faydalanıyoruz. Güç aldığımız koca çınarlarımız, edep, ahlak, sevgi, saygı, merhamet gibi erdemleri toplumumuza ve toplumun temel yapısı olan ailelerinize yansıtan adeta birer aynadır. İşte bu bilinçli AK Parti mensupları olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla yaşlılarımıza yük değil, servetimiz olarak bakıyor. Onların hayatlarının geri kalan kısmını sağlıklı ve huzurlu biçimde sürdürmelerini istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti iktidarında yaşlılar için önemli adımlar attıklarına vurgulayan Başkan Çalkın, “Evde bakım hizmetleri ile yüzleri güldürüyoruz. İlk kez evde sağlık hizmeti uygulamasını biz başlattık. Yaşlı yaşam evleri projemizi hayata geçirdik. 64 yaş üstü aylığını 7 buçuk kat arttırdık. Maaş kuyruklarında çekilen çileye son verdik. Yaşlılarımıza ücretsiz ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Üniversitelerde yaşlı bakım programları başlattık. Her mekanı yaşlı dostu haline getirmeye devam ediyoruz. Huzurevlerimiz artık çok daha konforlu bir hale geldi. Yaşlılara karşı şiddete çalışma ve projelerimizle ‘Dur’ dedik. Yaşlılar koordinasyon merkezlerimizle, sorunlarını, taleplerini dinliyor, çözümler üretiyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplumun her kesimi için çalışmaların sürdüğünü dile getiren Başkan Çalkın, “Onlar için ne yapsak azdır. Ancak haklarını bir nebze olsun ödeyebilmek için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz. Bu duygu düşüncelerle bizleri bugünlere getiren büyüklerimize şükranlarımızı sunuyorum.” diye konuştu.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751