• BIST 103.592
  • Altın 195,011
  • Dolar 4,6785
  • Euro 5,4853
  • Kars 15 °C
  • Ardahan 17 °C
  • Iğdır 25 °C

Başkan Çalkın: Bu Yıl Farklı Bir Şehitleri Anma Etkinlikleri Oldu

Başkan Çalkın: Bu Yıl Farklı Bir Şehitleri Anma Etkinlikleri Oldu
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliklerinin 102’nci yıldönümü sonrası gazetecilere açıklamada bulundu.

Volkan KARABAĞ / karsmanset.com

Kars’ın ilk kez kendi Bakanıyla bir anma etkinliği yaşadığını belirten Başkan Çalkın, “Kars’ta Sarıkamış Şehitlerini Anma Programının 102’nci yıldönümü çok ayrı bir havada, çok ayrı bir güzellikte yaşandı. Dikkat edilecek çok şeyler vardı. İlk defa Kars, kendi Bakanıyla 102’nci yılında Şehitleri anma programı düzenledi. Misafir bakanımız olan Gençlik ve Spor Bakanımız bizleri kaç yıldır yalnız bırakmayarak her zaman anma etkinliklerine katılıyor. Tabi sayın Bakanımızın da olması farklı bir algı yarattı ve geçen yıla rağmen 3 katı gibi bir fazla katılım sağlandı.” dedi.

Anma Etkinlikleri için yürüyüş yolunun kısa sürede tamamlanmasında büyük emeği olan Kars Valisi Rahmi Doğan’a ve desteklerini hiç esirgemeyen Kars Milletvekili Selahattin Beyribey'e teşekkür eden Başkan Çalkın, “Sarıkamış Şehitleri bu yıl Kızılçubuk Mevkisin de yapılan yürüyüş yolu kısa bir sürede tamamlanarak anma etkinliklerine yetiştirildi. Hiçbir izdihama ve karışılıklığa yol vermeden insanlar saygı yürüyüşlerini tamamlandılar. İnsanları yürüyüş alanına otobüslerle getirme, otobüslerin oradan dönmesi gibi bütün organizasyon çok güzeldi. 3 gün dolu dolu hazırlanan programlarla ecdat şühedanın izinden gitti.” ifadesini kullandı.

15 Temmuz şehit ailelerinde katıldığı anma etkinliğinin farklı bir havada gerçekleştiğinin altını çizen Başkan Çalkın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yıl ki anma etkinliklerinin bir özelliği daha vardı; sayın bakanımızın da talimatları ile 15 Temmuz şehit ailelerini sayın Valimiz davet etti. Onlarda bu davete icabet ederek Kars’a Sarıkamış’a geldiler. Bu da bir örnek oldu. Geçmişteki şehitlerimizin acısını daha yakındaki şehitlerimizle birlikte paylaşmak bence çok önemliydi, emeği geçenlere bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Farklı bir şehitleri anma programı olduğuna inanıyorum.”

Öte yandan Başkan Çalkın dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden 338 oy ile Anayasa’nın Teklif Kanunun kabul edildiğini hatırlatarak, “İnşallah ülkemiz için hayırlara vesile olacak. Başbakanımızın dünkü konuşmaları herkesi duygulandırdı.  Genel Başkanımız bu anlamda birlik ve beraberliği tekrar vurguladı. Bizde Kars’ta birlik ve beraberliğimizi sağlayacak her türlü adımı atarak inşallah ülkemizde nasıl ki 15 Temmuz gecesi demokrasimizi koruduk, ülkemize de Kars’tan en iyi şekilde sahip çıkacağız.” dedi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751