• BIST 1.378
  • Altın 455,679
  • Dolar 8,1215
  • Euro 9,6955
  • Kars -1 °C
  • Ardahan -3 °C
  • Iğdır 8 °C

Başkonsolosa ziyaret

Başkonsolosa ziyaret
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Bozkuş, Başkonsolosluğun Kars'taki önemine vurgu yaparak, Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu her zaman Kars halkının yanında olmuştur. İyi ve kötü gününde Karslıyı yalnız bırakmamıştır, dedi.

            Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu'nun, Haydar Aliyev Dinlenme Parkı ve Caddesi ile Kars'ta ölümsüz bir eser bırakacağının altını çizen Başkan Bozkuş, park ve caddenin yapılması belediye meclisimizde de büyük bir memnuniyetle karşılanarak, oy birliği ile kabul edilmiştir, diye konuştu.

            Başkan Bozkuş, ilimizde gerçekleştirdiği anlamlı çalışmalarından dolayı Kars halkı adına Başkonsolos Sultanoğlu'na teşekkür etti.

            Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu ise Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş'un ziyaretlerinden dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman Kars için elinden geleni eksik etmeyeceğini belirtti.

            2003 yılında Kars ve Gence şehirleri arasında "kardeş şehir protokolü" imzalandığını ifade eden Başkonsolos Sultanoğlu ; "ne yazık ki bir takım sebeplerden dolayı bu ilişkiler geliştirilememiş. Şimdi Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ile beraber, işadamlarından da oluşan bir heyetle Gence'ye sefer düzenlemeyi planlıyoruz. Hem iki kardeş şehir birbiriyle bütünleşecek, hem de işadamları yeni fırsatlar yakalayacaklar. Kars - Tiflis - Bakü demiryolu hattının da tamamlanması ile birlikte Kars ticaret merkezi olacak. Bu anlamda Kars'ın geleceğini de çok parlak görüyorum" dedi.

            Ermenilerin Türklere karşı çirkin siyasetinin devam ettiğini de belirten Başkonsolos Sultanoğlu şunları belirtti : "Ermeni yandaşları artık sınırların açılması gerektiğine vurgu yapamı-yorlar. Onlar da anladılar ki ; Ermenistan tecavüzkar, iftira ve yalanlarla dolu                 politikasına devam ediyor. Bunun en somut örneği de ; Türkiye - Ermenistan arasında imzalanan protokollere Ermenistan Anayasa Mahkemesi'nin ettiği fitnekar değişiklik ve ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin kabul ettiği soykırımı tanıma kararıdır. Bu karar Türk halkı gözünde itibarsızdır. Kars - Tiflis - Bakü demiryolu bu anlamda  Türkiye'yi Türk dünyasına bağlayacak ve birçoklarının da hayallerini suya düşürecektir."

kai.20100309134850..jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751