• BIST 1.542
 • Altın 411,808
 • Dolar 7,5315
 • Euro 8,9768
 • Kars 1 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 9 °C

Baykal’a Yapılanlar Alçakçadır

Baykal’a Yapılanlar Alçakçadır
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Av. Çetin Bilgir, dün CHP Genel Başkanlık görevinden istifa eden Deniz Baykal'a yapılanları alçakça bir davranış olarak yorumladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Av. Çetin Bilgir, dün CHP Genel Başkanlık görevinden istifa eden Deniz Baykal’a yapılanları alçakça bir davranış olarak yorumladı.
Sonuna kadar Baykal’ı desteklediklerini söyleyen Bilgir, “Son zamanlarda hukuk dışı yöntemlerle oluşturulan, montajlanan ya da benzeri teknolojik iftiralarla insanların özel yaşamlarını uygunsuzlaştırarak, gündeme taşıyan uygulamaları; hep birlikte gözlemlemekteyiz. Bu uygulamalara son olarak, Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal, muhatap kılınmak istenilmiştir. Namus kavramından zerre kadar nasip alamayan bazı kimseler, en az, 47 farklı kişiye ait resimleri ve filmleri kesip, biçip, yapıştırarak ve Genel Başkanımıza mal ederek, en alçakça nitelikte; iftirada bulunmuşlardır. Ancak; bu sahtekar ve onursuz şahıslar karşılarında, Deniz Baykal kadar onurlu ve yiğit bir şahsın olamayacağını düşünerek, hataya düşmüşlerdir.” dedi.
Deniz Baykal’ın, onurlu ve dik duruş sergileyerek ve kurgulanan oyuna düşmeyerek; bunun yeni bir mücadelenin başlangıcı olacağını belirtip, Partinin Genel Başkanlığından istifa ettiğini açıkladığını da ifade eden Bilgir, “Yapılan tam bir iftiradır ve en açık hukuk dışı uygulamadır.” diye konuştu.
Bilgir, Baykal’ı yapılanların insan haklarına saldırının en barbarca örneği olduğunu da vurgulayarak, “Bu sahte filmi hazırlayanları ve sahteliğini ortaya çıkarmayan ya da çıkarmadan sadece seyreden hükümet, bu iftiranın en azından ortağı olmuş durumundadır.
Bu haksızlığa ve hukuksuzluğa Cumhuriyet Halk Partisi teslim olmayacağı gibi, Kars İl Örgütü de teslim olmayacak ve sonuna kadar direnecek. Yapanlardan ve arkasındaki siyasi yapıdan bu iftiranın hesabını mutlaka soracaktır.” şeklinde konuştu.
Bilgir ayrıca, şunları söyledi:
“Kamuoyuna şunu bildirmek isteriz ki, biz Kars İl ve İlçe örgütlerimiz, tümümüz tek vücut olarak, Sayın Genel Başkanımızın yeniden Genel Başkanımız olmasını talep etmekteyiz. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”
 • Yorumlar 9
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751