• BIST 1.471
 • Altın 415,042
 • Dolar 7,3479
 • Euro 8,8803
 • Kars -5 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 2 °C

(BES) Kars İl Temsilciliği 5. Olağan Kongreye gidiyor.

(BES) Kars İl Temsilciliği 5. Olağan Kongreye gidiyor.
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kars İl Temsilciliği 5. Olağan Kongreye gidiyor.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kars İl Temsilciliği 5. Olağan Kongreye gidiyor.

  Kongre; Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salon’da 19 Aralık 2009 Cumartesi günü saat 12-17 saatleri arasında yapılacak.

  4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununa göre temsilciliklerde kongre yapma zorunluluğu olmamasına rağmen ilk kez kongre yapacak olmanın da heyecanı yaşanacak.

  Başta Maliye, Adliye, SGK olmak üzere toplam 5 bakanlık ve 42 kurumda örgütlü sendika durumunda olan BES Kars Temsilciliğinde ise 30 Kasım 2009 tarihi itibarı ile 101, Türkiye genelinde ise yaklaşık 24 bin üyesi bulunuyor.

  BES Kars İl Temsilcilik Sekreteri İnan Ercan, ‘Kars Defterdarlığı’nda en fazla üyeye sahip olduğumuz için yetkili sendika durumundayız. Bu nedenle de sendikamız, örgütlenme çalışmalarına buradan başlayarak, daha önce Kamu Sen’e bağlı Türk Büro Sen işyeri temsilciliği yapan ve 3 ay önce de Memur Sen’e geçen Davut Karakurt’u da kazanarak sendikamıza üye yaptık.’dedi.

  Ercan daha sonra şunları söyledi:

  “Çalışanların sorunları ve talepleri bakımından birlikte mücadele etmekten yanayız. Daha önce birbirlerinden uzak duran Kamu Sen ile de 25 Kasım’daki ortaklaşmada başta emekçiler olmak üzere sınıf mücadelesi açısından gerekli olduğunu bir kez daha gören bir sendika olarak birliktelikten ve mücadele etmenin önemine inanıyoruz. Kongrede İl merkezindeki ve ilçelerdeki BES üyelerinin tamamının oy kullanma hakkı oldukça önemlidir. Kongrede, 5 kişilik Temsilcilik yönetim kurulu, Ocak ayında Van’da yapılacak şube kongresi delegeleri ve 2-3-4 Nisan 2009 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Genel Kongre için 2 delege seçimi yapılacak. BES, KESK’e bağlı sendikalardan kongresini 2 yılda bir yapan sendikalardan biridir. Kongreye 2 ayrı liste olarak katılacaklarını bununda sendika açısından hak edenin kazanması açısından yararlı olacağını Kongre günü de başta üyeleri olmak üzere tüm emekçileri de Kongreye davet ediyoruz”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751