• BIST 1.378
 • Altın 455,854
 • Dolar 8,1240
 • Euro 9,6939
 • Kars 5 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

BES yetkilileri duruşmayı izlemek için Kars’a geldi

BES yetkilileri duruşmayı izlemek için Kars’a geldi
Büro Emekçileri Sendikası (BES), genel merkez yöneticileri, haklarında 2911 sayılı kanuna muhalefetten soruşturma başlatılan üyelerinin yarınki duruşmasını izlemek ve destek vermek için Kars'a geldiler

Eğitim Sen Kars Şubesi’nde konuyla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; BES Merkez yöneticisi Genel Eğitim Sekreteri İlknur Bilgen, BES Basın Yayın Sosyal Dış İlişkiler Sekreteri Musa Sever, BES İl Temsilcisi İnan Ercan ve BES İl Sekreteri Zekai Yılmaz katıldı.

 

BES Basın Yayın Sosyal Dış İlişkiler Sekreteri Musa Sever, “25 Kasım 2009’da Kars’ta kamu çalışanlarının iş bırakma eyleminden dolayı Kars Valiliği, Emniyet güçlerince arkadaşlarımız hakkında 2911 sayılı yasaya muhalefetten açılan davaya müdahil olmak, arkadaşlarımızın yanında olmak için geldik. Ayrıca, örgütlü olduğumuz Maliye, Adliye, Sosyal Güvenlik kurumlarında da üyelerimizi ziyaret edeceğiz. 25 Mart’ta Maliyecilerin iş bırakma eylemi Türkiye’de gerçekleştirileceği için ayrıca Maliye çalışanlarıyla da bir toplantı yapacağız.” dedi.

 

BES Merkez yöneticisi Genel Eğitim Sekreteri İlknur Bilgen de, “Bilindiği gibi 25.11.2009’da Konfederasyonumuzun uyarı kararına istinaden örgütlü bulunduğumuz illerde ve ilçelerde sendikalarımız buna uygun tutum aldılar. Ancak gerçekten 25 Kasım’da yapılan basın açıklamasıyla özellikle Kars Valiliği örnek bur tutum aldı. Hem arkadaşlarımızla ilgili bir dava süreci başlatarak örnek bir tutum aldı hem de yapılan basın açıklamasını dağıtma biçimiyle örnek bur tutum aldı. BU nedenle alınmış mahkeme ve yargı kararları var. Sendikalar izin almaksızın basın açıklaması yapabilirler. Bunun gerekçesini açıkçası genel merkez olarak da anlamış değiliz. Yarın ki duruşmayı izleyeceğiz. Bununla da yetinmeyeceğiz. Dileriz yarın istediğimiz sonucu alırız. Eğer gerçekten tutumlarında ısrar edecek olurlarsa örgütlü gücümüzle buralarda olup davanın sürecini de takip etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

25 Kasım 2009’da uyarı grevi nedeniyle yapılan basın açıklamasında 2911’e muhalefetten Eğitim Sen, BES, SES, Tüm Bel Sen üyesi 12 kişi hakkında soruşturma açılmıştı. İlk duruşma yarın 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751