• BIST 1.996,06
 • Altın 780.49363
 • Dolar 13.6842
 • Euro 15.4463
 • Kars 0 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 6 °C

BEÜ Mühendislik Fakültesi Binasına “Erişilebilirlik Belgesi” aldı

BEÜ Mühendislik Fakültesi Binasına “Erişilebilirlik Belgesi” aldı
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi ile Mühendislik Fakültesi Binasına da "Erişilebilirlik Belgesi" almaya hak kazandı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi ile Mühendislik Fakültesi Binasına da "Erişilebilirlik Belgesi" almaya hak kazandı.

Zonguldak Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından başta engelliler ve yaşlılar olmak üzere bireylerin toplumsal hayata katılımının önündeki engellerin kaldırılması, binalara, açık alanlara ve ulaşım hizmetlerine başkasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde ulaşılabilmesi adına yürütülen erişilebilirlik hizmetleri kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi kampüsü Sezai Karakoç Kültür Merkezi'ne gerek fiziksel, mimari gerekse yönlendirici ve bilgilendirici tedbirlerin alınması ve erişilebilirliğe yönelik Zonguldak Valiliği tarafından verilmesi uygun görülen "Erişilebilirlik Belgesi" takdim töreni gerçekleştirildi.

Belge, BEÜ adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara'ya İl Müdürü Veli Köktürk tarafından takdim edildi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, ZBEÜ. Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Şebnem Demircan Gümüş, SKS Daire Başkanı Feray Çiçek, Üniversite Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon ve komisyon üyeleri katıldı. Sezai Karakoç Kültür Merkezi ile birlikte üniversite Mühendislik Fakültesi binasına da "Erişilebilirlik Belgesi" takdim edildi.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751