• BIST 114.809
  • Altın 397,185
  • Dolar 6,8596
  • Euro 7,7623
  • Kars 22 °C
  • Ardahan 21 °C
  • Iğdır 29 °C

Bilim Sanat Merkezi için tapu devir-teslimi yapıldı

Bilim Sanat Merkezi için tapu devir-teslimi yapıldı
Hayırsever iş adamı Cemil Yıldırım tarafından bağışlanan ve 2022 yılında hizmete girilmesi planlanan Bilim Sanat Merkezi için ilk adım atıldı.

Cemil Yıldırım Gölbaşı Tapu Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreni ile kendisine ait tapuya Bilim Sanat Merkezi yapılması şartı ile Milli Emlak’a devir etti.
Tapu devir teslim törenine; Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Tapu Müdürü Hüseyin Tellioğlu, Milli Emlak yetkilileri, iş adamı Cemil Yıldırım ve iş adamı oğlu Erdoğan Yıldırım da katıldı.
Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, “Hayırsever iş adamı Cemil Yıldırım yaptığı bu bağış ile ilçemize yeni bir eğitim-öğretim yuvası daha kazandıracak. Allah kendisinden razı olsun” dedi.
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Bağışlanan bu arsa ile Gölbaşımız yeni bir eğitim yuvasına sahip olacak. Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa hemen halledip biran önce yapılmasını sağlayacağız” dedi.
Hayırsever iş adamı Cemil Yıldırım ise “ ismimi taşıyan okulun yanındaki arsayı da eğitim camiasına bağışlayarak Gölbaşı’na yeni bir okul daha kazandırmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Gölbaşı’na Bilim Sanat Merkezi adı altında eğitim verecek yeni bir okul yapılacak. Biz sözümüzü tuttuk. Şimdi sözünü tutma sırası yetkililerde umarım 2022 yılında bağışladığımız bu alanda Bilim Sanat Merkezi faaliyete ve öğrenci kabulüne başlar” dedi.
Cemil Yıldırım’ın oğlu Erdoğan Yıldırım da “Yıldırım Ailesi olarak Gölbaşı’na 2. bir okul daha kazandırmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kıymetli babam Cemil Yıldırım’ın emir ve isteği doğrultusunda bağışta bulunduğumuz arsamızda yapılacak Bilim Sanat Merkezi’nde geleceğin vatanını seven, kültürlü, dürüst ve akıllı bir nesli yetişecek” dedi.
Cemil Yıldırım’a kumlama tekniği ile öğrencilerin hazırladığı tablo hediye edildi.

bilim-sanat-merkezi-icin-tapu-devir-teslimi-yapildi-(1).jpgbilim-sanat-merkezi-icin-tapu-devir-teslimi-yapildi-(2).jpgbilim-sanat-merkezi-icin-tapu-devir-teslimi-yapildi-(3).jpgbilim-sanat-merkezi-icin-tapu-devir-teslimi-yapildi-(4).jpgbilim-sanat-merkezi-icin-tapu-devir-teslimi-yapildi-(5).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751