• BIST 1.550
 • Altın 412,322
 • Dolar 7,5621
 • Euro 8,9913
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -2 °C
 • Iğdır 7 °C

Bu da davullu zurnalı eylem

Bu da davullu zurnalı eylem
Karslı Vatandaş Ergün Kuçlu, sağlık ve alanındaki sorunları, Cumhuriyet Meydanında bu defa davullu-zurnalı dile getirdi

 Kuçlu, 16 Ocak’ta yaptığı tek kişilik basın açıklaması ile Kars’ta eğitim ve sağlık alanındaki sorunlara ilgililerin dikkatini çekmek istediğini fakat, sorunların çözümünde bir adım atılmadığını söyledi.

 

Karslılar olarak bu sorunları önemsediklerini belirten Kuçlu, “Ne yazık ki konuştuğumuz sorunlar elimizde kaldı. İlimizdeki siyasiler maalesef geleceğimizin temeline dinamit koymaktadır. Bizlerin girdiğimiz bu yoldan döneceğimizi, pes edeceğimizi düşünenler olabilir. Ama; tam aksine bizler bu yolda kendimizi güçlü kılmak için tüm enerjimizle  çalışacağız. Bizler öncelikle eşini ve çocuğunu, sonra komşularını, sonra mahallesini, sonra  hemşehrilerini seven insanları bulup, tespit edeceğiz. Bugün burada olan arkadaşlarımızla birlikte değerli büyüklerimizi ve bugün burada olamayan ama yüreği bizimle olan kardeşlerimizi oramıza katarak mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 

Kuçlu, şunları söyledi:

“15-20 yıl sonrasına daha eğitimli, daha yaşanabilir bir kent bırakabiliriz. Eğitimli bir çocuk ileride iyi bir aile reisi, iyi bir vatandaş, iyi bir esnaf, iyi bir çiftçi, iyi faydalı bir insan olabilir. “Eğitim alanında neler yapılabilir?” sorusu bize sorulursa, bizlerde arkadaşlarımızla bir araya gelerek oluşturduğumuz  proje ve düşüncelerimizi açıklamaya hazırız. Sağlık konusuna  gelince; bizler ne olursa olsun bir Çocuk Hastanesi ve Doğum Evi istiyoruz. Mevcut Çocuk Hastanesi ve Doğum Evi hastanesinde gördük ki tadilat yapılıyor. Biz ne olursa olsun burayı kabul etmiyoruz. Tam teşekküllü yeni bir hastane istiyoruz. Bizler vergimizi, sigortamızı  verelim o paralarla Erzurum’a hastaneler yapın. Bizlerde Erzurum’a daha sık gidelim, sevkte sorun yaşanmasın diye bize ambulanslar alın. Ha şunu söyleyeyim, ambulansları Devletin  parası ile almanıza gerek yoktu. Erzurum’daki Hastane kantincilerine söyleseniz onlarda hibe ederlerdi. Hem de istediğiniz kadar. Tek şart koşarlardı o da Kars’a Hastane yapılmaması şartı olurdu. Eğitim ve sağlık konusunda en kısa sürede tatmin edici açıklamalar ve gelişmeler yaşanmazsa 15 gün sonraki eylemimizde temsili olarak bu meydanda Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’na siyah çelenk bırakacağız. Son bir sözümüzde sendikalara ve sivil toplum kuruluşlarına; çocuklarımızın ve eşlerimizin bir hastanesi bile yok ama siz başka işler peşindesiniz. Yüzlerce madde bağımlısı çocuk varken hiç sesinizi çıkarmıyorsunuz ara sıra geriye dönüp de kendi üyelerinizin de çalıştıkları kurumlardaki verimlerine, insanımıza yaklaşımına bir göz atın derim. Ben bu metni hazırlarken asık olan suratım biraz gülümsedi. Sebebi de Sayın Valimiz Ahmet Kara’nın kamu amirleri ile yaptığı toplantı haberinin internet sitelerine düşmesi idi. Haberi okuyunca inancım ve gücüm iyice arttı. Artık şunu biliyorum sorunları iyi bilen, çözmek isteyen bir Valimiz var. Sayın Valimiz kabul ederlerse bir acı kahvelerini içip, kendisi ile tanışıp, görüş ve düşüncelerimizi anlatmaktan mutluluk duyacağız”

 • Yorumlar 2
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751