• BIST 1.471
 • Altın 414,451
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -5 °C
 • Ardahan -8 °C
 • Iğdır -1 °C

Bu defa gözaltı olmadı

Bu defa gözaltı olmadı
Kars Gençlik Derneği Girişimi üyelerinin At Heykeli önündeki basın açıklaması gözaltısız sona erdi. Açıklamanın ardından atılan sloganlarını, uyarılar karşısında noktalayan gençler daha sonra sessizce dağıldı.

Kars Gençlik Derneği Girişimi üyesi 1’i bayan 10 genç, Edirne, Erzincan ve Eskişehir’de yaşananları protesto etmek için Faikbey Caddesi üzerindeki At Heykeli önünde bir araya geldiler. ‘Faşist saldırılar, linçler, tutuklamalar vatansever gençliği yıldıramaz’ konulu basın açıklaması öncesinde Amerikan karşıtı sloganlar atıldı.

  Basın açıklamasında “Amerikan uşağı iktidar vatansever gençliğe saldırmaya devam ediyor. ‘Amerikan defol bu vatan bizim’ diyenler gözaltılarla, tutuklamalarla, provakasyonlarla, linçlerle susturulmak isteniyor. Son günlerde Edirne’de, Erzincan’da, Eskişehir’de ve Kars’ta yaşananlar Amerikan işbirlikçisi iktidarın vatansever gençliğe tahammülsüzlüğünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Edirne’de, ‘Amerikan defol bu vatan bizim’ kampanyasının çalışmalarını yürüten Edirne Gençlik Derneği çalışanı Harika Kızılkaya, Cevahir Erdem ve Gürbüz Sönmez yasal olan kampanya afişleri, bildirileri gerekçe gösterilerek 18 Aralık 2009’da tutuklandı. 27 Aralık’ta ise tutuklananların serbest bırakılması ve İncirlik üssünün kapatılması için imza masası açan arkadaşlarımıza polisin provakasyonuyla linç girişiminde bulunuldu” denildi.

  Açıklamada ayrıca, “Baskılar, saldırılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz. Bizler nasıl 40 yıl önce Dolmabahçe’de 6. filoya ‘defol’ dediysek yine ‘Amerikan defol bu vatan bizim’ diyerek haykırıyoruz” ifadeleri yer aldı.

  Basın açıklamasının ardından polisin slogan atılmaması yönündeki uyarısıyla atılan sloganlara son verildi ve grup sessizce dağıldı.

  Kars Gençlik Derneği Girişimi üyelerinin haftaya Pazar günü saat 14.00’de protestolarına devam edecekleri öğrenildi.

 • Yorumlar 16
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751