• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 14 °C
 • Ardahan 8 °C
 • Iğdır 20 °C

Bu vatandaşın basın açıklaması

Bu vatandaşın basın açıklaması
Bir kişiyle başlayan basın açıklaması 10 kişiyle tamamlandı

Sesini Başbakana duyurmak istediğini söyleyen vatandaş, eğitim ve sağlık alanına önem verilmesini istedi

Vatandaş, milletvekillerini Başbakana şikayet etti

Vatandaş Engin Kuçlu:

“Çocuğunu ihmal eden zihniyetten daha tehlikeli bir terörizm olamaz. Asıl terör bizim çocuklarımızın sağlığını, eğitimini hiçe sayan zihniyetlerdir”

 

  Kars’ta Engin Kuçlu isimli bir vatandaş, eğitim ve sağlık alanında Kars’ta yaşanan olumsuzluklarla ilgili tek kişilik basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 10 vatandaşın da destek verdiği basın açıklamasına basın mensupları tam kadro katıldı.

  Engin Koçlu, Şehir Stadı yanındaki Cumhuriyet Meydanında Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması yaptı. Kentin sağlık ve eğitim alanında yaşanan olumsuzluklar ve eksiklikleri dile getirmek için yapılan basın açıklamasına çevreden geçen yaklaşık 10 vatandaş da destek verdi. Polisin güvenlik önlemi aldığı açıklamaya Kars’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları tam kadro katıldı.

  Engin Kuçlu, “Bugün burada oluşumuzun nedeni çok özeldir. Bugüne kadar her kesimin ihmal ettiği siyasilerin, sivil toplum örgütlerinin, sendikaların, bürokratların sözde akıl insanlarının ihmal ettiği çocuklarımız için buradayız” dedi.

  Kuçlu, “Yıllarca her şeyi görmezden gelip kulak tıkadılar. Bu da yetmezmiş gibi siyasiler çocuklarımız üzerine, onların eğitimleri ve sağlıkları üzerine kumar oynamaya başladı. Her zaman olduğu gibi işgücü aldığı desteği incik boncuk, tahta boyama, resim yapma, yemek yapma kursu açmak gibi saçma işlerle uğraşan sivil toplum örgütleri bizlerin psikolojisini sürekli zam isteyerek bozan sendikalar vede siyasilerin oyuncağı bürokratlar. Hepsinin zihniyeti aynı, ‘benim yumurtam pişsin de isterse dünya yansın’ zihniyetinde. Aka artık yeter. Bu kumara artık müsaade etmeyeceğiz. Biz bu cennet vatanı hepinizden daha çok seviyoruz. Karşılıksız, hesapsız seviyoruz. Çocuğunu ihmal eden zihniyetten daha tehlikeli bir terörizm olamaz. Asıl terör bizim çocuklarımızın sağlığını, eğitimini hiçe sayan zihniyetlerdir” diye konuştu.

  Milletvekillerinden de dert yanan vatandaş, Başbakan Erdoğan’a seslenerek şunları söyledi:

  “Sayın Başbakana sesleniyorum: lütfen bu sesi duy. Senin milletvekillerin, sağlık bakanın, milli eğitim bakanın, bürokratların çocuklarımızı ihmal etmektedir. Bizim çocuklarımızın bir cerrahı yok. Vardı da 4 ay önce gönderildi. Bizim sınıflarımız 50-60 kişi. Bizim ilkokul çocuklarımıza futbol müsabakalarında saha verilmiş, soyunma odası verilmemiş. Çocuklarımız devre arasında eksi 15 derece soğukta, çocuklarımızın hepsini teri buz olmuş. Bizim olun çağındaki, okul çağındaki çocuklarımız madde bağımlısı oldu haberin var mı?. Taş duvar, demir kapı, kör pencere çocuklarımız çok üşüyor biliyor musun? Anneler Kars Doğumevi denilen, anne ve bebek düşmanı olan Doğumevi’nde doğum yapmak istemiyor. Bebeklerimiz burada hayata 3-0 yenik başlıyor biliyor musunuz? Lütfen bu sesimize kulak verin. Bizler bu güzelim vatana pırıl pırıl bir gençlik bırakmak istiyoruz. Gerekirse her hafta sayıca çoğalarak bu meydanda olacağız. Haberiniz olsun”

  Eğitim Sen Kars Şube Başkanı Ahmet Adıgüzel de vatandaşın tek kişilik eylemini desteklediklerini belirtti.

 • Yorumlar 11
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751