• BIST 1.112
  • Altın 504,262
  • Dolar 8,3508
  • Euro 9,7324
  • Kars 13 °C
  • Ardahan 17 °C
  • Iğdır 19 °C

Buldan: “Ayhan Bilgen geri dönecek”

Buldan: “Ayhan Bilgen geri dönecek”
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partililerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında 3 gün önce son gözaltına alınan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’e destek vermek amacıyla Kars’a geldi.

Tacettin DURMUŞ – Volkan KARABAĞ

Kars il genelinde alınan geniş güvenlik önlemleri altında HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik ve HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ile birlikte Iğdır’dan karayoluyla Kars’a gelen Buldan, HDP İl Başkanlığı önünde partililere yönelik açıklamada bulundu.

Kars halkının seçilmiş temsilcisi olan Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in gözaltına alınmasını kınamak ve Kars halkı ile dayanışmak için geldiklerini söyleyen Buldan, geniş güvenlik önlemleri ile karşılaştıklarını söyledi.

Buldan konuşmasında, Ayhan Bilgen’in Kars’ta yeni bir yol açtığını, belediyede bütün hırsızlıklara ve usulsüzlüklere bir son verdiğine de vurgu yaparak, “Ayhan Bilgen geri dönecek, O bir suç işlemedi” dedi.

Kars halkının binbir emekle elde edilen kazanımlarının AK Parti hükümeti tarafından alınmasına karşı çıktıklarını göstermek için de Kars’a geldiklerini de söyleyen Buldan, “Şunu hatırlatmak isteriz. Biz bu ülkede siyaset yapıyoruz, bizim bu ülkede temsiliyetimiz var.  TBMM’deki 3’üncü büyük partiyiz. Buraya AK Parti’nin ve MHP’nin genel başkanları gelse aynı uygulama ile karşılaşmayacaktı. Ancak mesele HDP olduğu zaman, HDP’liler olduğu zaman hukukun, adaletin, yasaların farklı işlediğini işletildiğini hepimiz biliyoruz. Yılardır bu engellemeler var. Yıllardır bu engellemeler olmasına rağmen HDP hiçbir zaman küçülmedi, ezilmedi, büzülmedi. HDP her zaman büyüdü ve güçlendi. Sizlerin bu uygulamaları da bizi daha büyütecek ve güçlendirecek, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Evet, bugün Kars Belediye Eşbaşkanımız Ayhan Bilgen gözaltında, onunla birlikte bu ülkede siyaset yapan birçok arkadaşımız, MYK üyelerimiz, kadın arkadaşlarımız gözaltında tutulmaya devam ediyor.” dedi.

“AYHAN BİLGEN YAKIN BİR ZAMANDA KARS’A GERİ DÖNECEK”

Ayhan Bilgen’in yakın zamanda Kars’a geri döneceğini ifade eden Bulda, “Ben inanıyorum, Kars Belediyesi’nin, Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın yürütmüş olduğu halka hizmet uygulamaları sadece HDP’liler tarafından değil, kentte yaşayan bütün insanlar tarafından olumlu karşılanıyor ve Kars Belediye başkanlarımıza ve Kars Belediyemize ve tüm çalışanlarına büyük bir sempati var. Bu çalışmalardan sadece HDP’ye oy verenler değil, bu çalışmalardan Kars kenti bir bütün olarak memnun. Evet, AKP’li ve MHP’li vatandaşlarımızın da Türklerin, Kürtlerin, Azerilerin, yerli halkın da büyük bir memnuniyetini kazanan bir belediyemiz var. Herkes bilsin ki Ayhan Bilgen yakın bir zamanda Kars’a geri dönecek. Kars Belediyesi düşmedi, düşmeyecek. Nasıl ki HDP’ye yapılan bütün baskılara rağmen HDP düşmediyse, gittikçe güçlendiyse Kars Belediyesi de aynı şekilde belediye bakanları şahsında hizmetlerini devam ettirecek.” ifadesini kullandı.

AYHAN BİLGEN KARS’TA YENİ BİR YOL AÇMIŞTIR

Buldan, Kars halkının Ayhan Bilgen ile gurur duyduğunu dile getirerek, “Evet, ben bir kez daha sevgili Ayhan Bilgen’e Kars halkı şahsında buradan sevgilerimi ve selamlarımı gönderiyorum. Kars halkının en yakın zamanda belediye başkanına kavuşacağını ifade etmek istiyorum. Ayhan Bilgen hiçbir şekilde suç işlememiştir, bu halka hizmet etmekten başka, bu halkın yanında olmaktan başka, belediyedeki hırsızlıkları, belediyedeki usulsüzlükleri göz önüne sermekten başka hiçbir şey yapmamıştır. Evet, Ayhan Bilgen bugün Kars’ta yeni bir yol açmıştır. Bütün hırsızlıklarını, usulsüzlüklerini, kayyımların yaptıklarını, her şeyini gözler önüne seren bir belediye başkanımız vardır. Biz Ayhan Bilgen ile gurur duyuyoruz, Kars halkı da Ayhan Bilgen ile gurur duyuyor.” şeklinde konuştu.

Buldan daha sonra HDP Iğdır Milletvekili Habib Eksik, Ağrı Milletvekilleri Abdullah Koç, Dilan Dirayet Taşdemir, Van Milletvekili Murat Sarısaç, Muş Milletvekili Gülistan Koçyiğit, HDP Grup Başkan Vekili Hakkı Saruhan Uluç ve Parti Meclis Üyeleri birlikte Kars Belediyesini ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.

buldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(4).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(3).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(1).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(5).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(9).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(10).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(7).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(8).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(6).jpgbuldan-“ayhan-bilgen-geri-donecek”-(2).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751