• BIST 3.295,98
 • Altın 972.024
 • Dolar 18.4797
 • Euro 17.7822
 • Kars 23 °C
 • Ardahan 23 °C
 • Iğdır 28 °C

Büyükşehir, 89 öğrenciye staj imkânı sundu

Büyükşehir, 89 öğrenciye staj imkânı sundu
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında yürüttüğü genç ve öğrenci dostu faaliyetler çerçevesinde 2022 yılında...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında yürüttüğü genç ve öğrenci dostu faaliyetler çerçevesinde 2022 yılında 89 üniversite öğrencisine staj imkânı sundu. Büyükşehir'de staj yapma fırsatı yakalayan öğrenciler Başkan Büyükkılıç'a sunulan imkânlardan dolayı teşekkür etti.

Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında imza attığı genç ve öğrenci dostu hizmetlerle gönüllere dokunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden "genç dostu" ödülü alan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yine Başkan Büyükkılıç'ın her alanda gençlere fırsat vermeyi önceleyen talimatları ile gençlerin yanında olmayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı'nın tüm kamu kurum ve kuruluşlarında Staj Seferberliği Projesi çerçevesinde oluşturduğu Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu üzerinden staj yapmak üzere başvuruda bulunan 89 üniversite öğrencisinin başvurularını kabul ederek, öğrencilere staj imkânı sundu. 89 öğrenci, Şehir ve Bölge Planlama, Harita ve Kadastro, Halkla İlişkiler ve Radyo Televizyon, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı, Yapı Denetim, Veterinerlik, Sosyal Hizmetler, Psikoloji, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Mimari Restorasyon, Elektrik-Elektronik Mühendisliği İnşaat Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile meslek yüksekokullarının bölümlerinden başvuruda bulunarak Büyükşehir'in ilgili birimlerinde staj yapma fırsatı yakaladı. Staj yapan 89 üniversite öğrencisine, staj yaptıkları birimlerin yetkilileri tarafından iş deneyimi ve tecrübe kazandırılmak amacıyla staj süreci boyunca destek verildi. Büyükşehir Belediyesi'nde, öğrenim gördükleri bölümlerle alakalı birimlerde staj yaparak tecrübe edinme fırsatı bulan öğrenciler, sunulan imkânlardan dolayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Büyükşehir ayrıca staj imkânı sunduğu 89 üniversite öğrencisine, ilgili mevzuat gereği asgari ücretin yüzde 30'u oranında ücret ödemesi yaptı.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751