• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 13 °C
 • Ardahan 14 °C
 • Iğdır 23 °C

Ciçek,adi başbakanı sordu!

Ciçek,adi başbakanı sordu!
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Erdoğan'ın İspanya'da olması nedeniyle Başbakanb vekili olarak Genelkurmay'a gidip,Orgeneral Başbuğ ile 'Adi Başbakan' skandalını görüştüğü açıkladı...

Konuyla ilgili bugün Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek'ten açıklama geldi. Erdoğan İspanya'da olduğu için aynı zamanda "Başbakan Vekili" olan Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanlığı'na kendisinin çıktığını ve Taraf Gazetesi'ne yer alan "Adi Başbakan" konusunu görüştüğünü ifade etti.

YAKIŞTAMALAR DOĞRU DEĞİL

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtdışında olması nedeniyle vekalet görevinin kendisinde olduğunu belirterek, ''Dün bir gazetede de gündeme gelen 'işaret ve parola' konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır. Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir'' dedi.

Çiçek, yaptığı açıklamada, bazı internet sitelerinde, iki günden beri yaşanan bir kısım gelişmelerden de yola çıkarak ''yanlış, yanıltıcı, eksik ve suizanna imkan verecek bir kısım bilgilerin kamuoyuna yansıtılmakta olduğunu'' ifade etti. Cemil Çiçek, şunları kaydetti: ''Bilgi kirliliğinin büyük yoğunlukla yaşandığı bu ortamda, olup bitenlerle ilgili söyleyeceğim şey şudur; Bir; bu bilgilerin çok önemli bir kısmı, doğru olmadığı gibi art niyetlidir. Mevcut konjonktürden istifade eden özel bir amaca yöneliktir. Bunu bilhassa kamuoyunun takdirine sunmak istiyorum.

PAROLA İŞARET DEĞERLENDİRMESİ

İki; Sayın Başbakanın yurt dışında olması hasebiyle, vekalet görevi bendedir ve dün bir gazetede de gündeme gelen 'işaret ve parola' konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır. Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir.''

PAROLA: ADİ İŞARET: BAŞBAKAN

Taraf dün, Balıkesir'deki Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı'nın Erdek Mayın Filo Komutanlığı'na bağlı birimlerin parolasının 'Adi' işaretinin ise 'Başbakan' olduğuna ilişkin, Erdek Deniz Üs Komıtanı Deniz Kurmay Kd. Albay Bületn Keçeci'nin imzalamış olduğu parola çizelgesini yayınladı.

Haber üzerine üzerine Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yayınlayarak, “Bugün bir gazetede yer alan parola konusundaki haberle ilgili olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca soruşturma başlatılmıştır” denilmişti.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751