• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Kars 10 °C
  • Ardahan 8 °C
  • Iğdır 16 °C

Doç. Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları AK Parti Kars Milletvekili aday adayı

Doç. Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları AK Parti Kars Milletvekili aday adayı
AK Parti Kars Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Doç. Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları resmi başvurusunu yaptı.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olan Doç. Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları, Liva Cafe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burada bir açıklama yapan Doç. Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları, “1980 Ankara doğumluyum. Hacettepe Tıp Fakültesi Mezunu Cerrahi Doçentiyim. Vatanını ve Milletini seven iyi bir eğitim almış Türk Genciyim. Başta Harvard Üniversitesi olmak üzere Amerika ve Avrupa’da birçok Üniversitede Akademisyen ve doktor olarak görevler aldım. Üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğuyum. Aslen Karslıyız. Kardeşlerimin bir tanesi İTÜ’de Doçent, diğer kardeşim hem Harvard Hukuk Fakültesi hem de Bilkent Hukuk Fakültesinde eğitimini birlikte sürdürmekte. Evliyim üç evladım var.” dedi.

Babasının kitaplarının 18 milyon basıldığını belirten Doç. Dr. Hançerlioğulları, “Babam Ahmet Hançerlioğulları; eğitim konusunda ülkemizdeki gençler tarafından bilinirliği ve güvenirliği en önde gelen Eğitimcidir. Kendisinin kitapları sadece Türkiye’de değil Dünya’da bir rekor olan 18 milyon adet basılmış ve ülkemizin ne kadar Mühendis, Doktor, Hakim, Savcı, Öğretmen, Avukat vb. varsa hepsi tarafından güvenle okunmuş, okutulmuştur.” diye konuştu.

Doç. Dr. Hançerlioğulları, son üç seçimdir aday adaylık başvurusunda bulunduğunu sözlerine ekleyerek, “Cumhurbaşkanıma ve AK Partime başta Vatan ve Vatandaş sevgimle, Cumhurbaşkanıma bağlılığımla, Eğitim tecrübemle ve potansiyel olarak gördüğüm seçmenimle Milletimin ve Cumhurbaşkanım sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vekil olarak destek vermek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Düzenlenen toplantıda Doç. Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

doc.-dr.-kadir-oymen-hancerliogullari-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(1).jpgdoc.-dr.-kadir-oymen-hancerliogullari-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(2).jpgdoc.-dr.-kadir-oymen-hancerliogullari-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(3).jpgdoc.-dr.-kadir-oymen-hancerliogullari-ak-parti-kars-milletvekili-aday-adayi-(4).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751