• BIST 1.471
 • Altın 414,160
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -5 °C
 • Iğdır 3 °C

Doğu Ekspresi Sefere Çıkmadı

Doğu Ekspresi Sefere Çıkmadı
Bir Günlük İş Bırakma Eylem Kararı Neticesinde Doğu Ekspresi Sefere Çıkmadı

Kars Devlet Hastanesi poliklinik ana giriş kapısı önünde sabah saatlerinde toplanan sağlık çalışanları işlerine başlamadı ve burada bağlı bulundukları sendikaların bayrak ve flamalarını açarak hükümeti protesto etti. Acil servis, ameliyathane, yoğun bakım, diyaliz gibi hayati önem arz eden ve halkın sağlığını tehlikeye sokacak birimlerde hizmet kesintiye uğratılmazken, poliklinik hizmetleri, radyoloji ve laboratuar işlemleri aksadı.

Eylem çerçevesinde, Türk Sağlık-Sen Şube Sekreteri Murat Şanlı ve Sağlık Emekçileri Sendikası Kars İl Temsilcisi Gönül Tanrıverdi, ayrı ayrı basın açıklaması yaptı. Türkiye Kamu-Sen Kars İl Temsilcisi Erhan Sarıkaya ve Türk Sağlık-Sen Kars Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin ve basın mensuplarının hazır bulunduğu topluluğa hitaben bir konuşma yapan Şube Sekreteri Murat Şanlı, "Yaklaşık bir ay önce, 25 Kasım'da Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi gerçekleştireceğimize dair kararımızı açıklamıştık. Gördük ki, yedi yıldır hükümetin siyasi ve ekonomik cenderesi altında ezilen her kesim, hislerine tercüman olacak bir ses bekliyor. Türkiye Kamu-Sen'in bu eylemi, yıllardır ihmal edilen, kaderiyle baş başa bırakılan işçinin, esnafın, çiftçinin, dar ve sabit gelirli tüm kesimlerin eylemi gibi kabul gördü. Milletimiz, memurlarımıza tanınacak toplu sözleşme ve grev hakkının, memurlarımızın alım gücünün artırılmasının ekonomik hayatın her kesimine olumlu katkı yapacağının farkındadır." dedi.

Sağlık Emekçileri Sendikası Kars Temsilcisi Gönül Tanrıverdi de sağlık çalışanları olarak yaşanan sorunlara dikkat çekmek için iş bıraktıklarını ifade etti. Tanrıverdi, "Sağlık Bakanlığı'nda görev yapan 60 bin sözleşmeli çalışanın büyük bir çoğunluğun en doğal hakkı olan ailesiyle birlikte yaşama hakkı elinden alınmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmelilere kadro verileceğini açıklarken Sağlık Bakanlığı sözleşmelilere zulme devam edeceğini ifade etmektedir." diye konuştu.

Hastanedeki basın açıklamasının ardından Devlet Demir Yolları Gar Binası'na geçildi. Burada da tren seferlerinin iptal edildiği açıklandı. Kars'tan saat 07.30'da Ankara'ya hareket etmesi beklenen Doğu Ekspresi ile Doğukapı sınırındaki Akyaka ilçesine düzenli yapılan seferler eylem nedeniyle iptal edildi. Sabah erken saatte gar binasına gelen yolcular ise geri dönmek zorunda kaldı.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751