• BIST 1.910,29
 • Altın 791.86385
 • Dolar 13.5318
 • Euro 15.3202
 • Kars -12 °C
 • Ardahan -8 °C
 • Iğdır -4 °C

DPÜ Tavşanlı MYO’nun projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek

DPÜ Tavşanlı MYO’nun projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) yürütülecek olan "Kablosuz Fark Eğim Ölçer Sistemi Tasarımı ve Üretimi" projesi,...

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) yürütülecek olan "Kablosuz Fark Eğim Ölçer Sistemi Tasarımı ve Üretimi" projesi, TÜBİTAK Araştırma Destek Grubu Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenmesine karar verildiği bildirildi.

Projede, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden beş araştırmacı; Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden ise bir araştırmacı görev alacak.Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal proje ekibini makamında kabul ederek, proje ile ilgili bilgi aldı.

Ziyarete, sözleşme aşamalarında proje ekibini yönlendirerek gerekli desteği veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ile proje çalışmaları konusunda ekibi teşvik eden Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik de eşlik etti.

Proje kapsamında, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında eklem hareket açıklıklarını ölçmede ve tanı amacıyla kullanılabilecek "Kablosuz Fark Eğim Ölçer Cihazı" tasarlanacak ve prototipi üretilecektir. Projede elde edilecek ürünün ithal ikamesi olması ve bu alandaki ürünlerin ithalatının azaltılması hedefleniyor.

DPÜ Tavşanlı MYO öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Eren Gül'ün yürütücüsü olacağı projede, Tavşanlı MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Deniz Kaptan, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Çelik, Öğr. Gör. Ahmet Uslu, Öğr. Gör. Bahadır Çokçetin araştırmacı olarak yer alacağı öğrenildi. Ayrıca, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO'dan Öğr. Gör. Okan Üzer de araştırmacı olarak projede yer alacak.

Projede DPÜ-KSBÜ işbirliği yapılacağı ve; elektronik, bilgisayar, yazılım, haritacılık, biyomedikal ile fizik tedavi ve rehabilitasyon alanlarının bir arada yer aldığı çok disiplinli bir ekip çalışması gerçekleştirileceği yetkililerce ifade edildi. Projede DPÜ öğrencisi Semih Demirel'in de Yüksek Lisans bursiyeri olarak görev alacağı belirtildi.

Ziyaretin ardından Rektör Prof. Dr. Uysal, duyduğu memnuniyeti dile getirerek proje ekibini tebrik etti ve proje kapsamında gerekli desteğin sağlanacağını belirtti.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751