• BIST 1.369
 • Altın 456,491
 • Dolar 8,1506
 • Euro 9,7253
 • Kars 2 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

DTP’LİLER PARTİNİN KAPATILMASINI PROTESTO ETTİLER

DTP’LİLER PARTİNİN KAPATILMASINI PROTESTO ETTİLER
Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) kapatılmasının ardından ülke genelinde düzenlenen basın açıklaması ve yürüyüş Kars'ta da yapıldı

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİN ALINDIĞI BASIN AÇIKLAMASI VE YÜRÜYÜŞTE OLUMSUZ BİR DURUM YAŞANMADI

2 HAFTA ÖNCE BUZDA KAYARAK SAĞ BİLEĞİNİ KIRAN EMNİYET MÜDÜRÜ MİTİNGİ TAKİP EDERKEN DE DEFALARCA DÜŞME TEHLİKESİ GEÇİRDİ

MÜDÜR YARDIMCILARI VE KORUMALARDA DÜŞME TEHLİKESİ GEÇİRİNCE ORTAYA İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER ÇIKTI

  Demokratik Toplum Partisi’nin (DTP) kapatılmasının ardından ülke genelinde düzenlenen basın açıklaması ve yürüyüş Kars’ta da yapıldı. DTP’lilerin basın açıklamasından sonra sloganlar eşliğindeki yürüyüşünü arkadan izleyen Emniyet Müdürü yerlerin buzlu olması nedeniyle defalarca düşme tehlikesi geçirdi. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek 2 hafta önce de buzda kayarak düşmüş ve sağ el bileğini kırmıştı.

  Kapatılan DTP Kars İl Binasından topluca çıkan partililer Emniyet Güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında basın açıklamasının yapılacağı Digor Pazarı diye bilinen bölgeye yürümek istediler. Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü yetkilileri slogan atmamaları, yaya ve araç geçişini engellememeleri ve pankart açmamalarını istediler. Yetkililer ile partililer arasında bir süre yaşanan tartışmadan sonra yürüyüş başladı. Uyarılara rağmen sloganların atıldığı pankartların açıldığı yürüyüş sonrası Digor Pazarı mevkisine gelindi.

  Burada DTP Eski İl Başkan Yardımcısı Ramazan Erkmen yaptığı basın açıklamasında, “Hepinizin de takip ettiği üzere partimiz DTP, 11 Aralık günü Türkiye siyasetinde kara bir leke bırakacak şekilde kapatıldı. Eş Genel Başkanımız Sayın Ahmet Türk ve 36 partili arkadaşımız yasaklandı. Eş Genel Başkanımız Ahmet Türk’ün dünkü Diyarbakır konuşmasında belirttiği gibi ‘bizimde bir rüyamız. Bizim rüyamız Martin Luther King’in rüyasından farklı değildir. Bizimde rüyamız özgürlük rüyasıdır’. Yasaklar bizi sınırlandıramaz. Bizim için önemli olan halkımızın özgürlük mücadelesidir. Bunun önünü hiç kimse tutamayacaktır. Bu ülkede dökülen kandan sorumlu olmak istemiyorsak Kürt’ü ile Türk’ü ile barış için yan yana  ve birlikte barış irademizi ve kararlılığımızı ortaya koymaktayız. Bugün demokrasi ve barış mücadelemizi her zamankinden daha güçlü yükselteceğiz” dedi.

  Açıklama sırasında slogan atılması ve pankartların açılmasıyla sık sık uyarılar yapıldı. Her hangi bir müdahalenin olmadığı açıklama sonrası parti binasına yürüyüşe geçildi. Bu sırada da benzer ikazlar yapılırken basın açıklaması ve yürüyüş olaysız sona erdi.

  Bu sırada yürüyüşü arkadan izleyen Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek yolların buzlu ve kaygan olması nedeniyle zor anlar yaşadı. 2 hafta önce de kent merkezinde ekip kontrolü için çıktığı yürüyüşte buzda kayarak yere düşen ve sağ el bileğini kıran Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek bugün de güçlükle yürüyebildi. Kırık bileği sarılı olan Zeybek üst üste düşme tehlikesi geçirince Müdür yardımcıları ve korumaların yürekleri ağızlarına geldi. Bu defa da Zeybek’i, kaymaması için kaldırıma çıkması yönünde uyaran Müdür yardımcıları ve korumalar düşme tehlikesi geçirdi. Hepsi bir taraftan kendilerini diğer taraftan da Emniyet Müdürü Zeybek’i korumaya çalıştı. Tüm çabalara rağmen hepsi düşme tehlikesi geçirirken ortaya da bu ilginç görüntüler çıktı.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751