ANKET
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy sistem botları tarafından tespit edilerek gecersiz sayılmaktadır! Anketteki yüzdelerin sık değişmesi bu yüzdendir.Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy siste
NÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI

Video Haber
E-POSTA LİSTESİ
PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
2,6095
EURO
2,8285
HAVA DURUMU
Kars 0 / 5 °C
Ardahan -2 / 7 °C
Iğdır 5 / 15 °C
Erzurum -1 / 8 °C
Ankara 4 / 15 °C
İstanbul 10 / 15 °C
İzmir 12 / 18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünyanın en mutlu Belediye Başkanı

Dünyanın en mutlu Belediye Başkanı

21 Mart 2010 / 14:37
Kars'ın Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel, 1 milyon 300 bin TL borçla devraldığı Belediyeyi 1 yılda 1 milyon 350 bin TL kara geçirdi

  29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Muhittin Yücel, dünyanın en mutlu insanı olduğunu söylüyor. Çünkü borçla devraldığı belediyeyi kara geçirmenin, emekli ikramiyelerini ödemenin, hizmet binasını dizayn etmenin, personelinin ve vatandaşların gönlünde taht kurmanın sevincini yaşıyor.

 

Belediye Başkanının bu başarısını tekdir eden AK Parti’nin Kars Milletvekilleri Mahmut Esat Güven ve Zeki Karabayır da soluğu ilçede alarak Başkan Muhittin Yücel’i tebrik ettiler. AK Parti Selim İlçe Başkanı Coşkun Altun’a da desteklerinden dolayı teşekkür eder vekiller başarının herkesi memnun ettiğini belirttiler.

 

AK Parti Kars Milletvekili Mahmut Esat Güven de Belediye Başkanı kutlayarak başarısını, “Bu başarı partimizin hizmet anlayışından kaynaklanan bir hizmet örneğidir” şeklinde özetledi.

 

AK Parti Kars Milletvekili Zeki Karabayır da, “İlk önce ben arkadaşımızı tebrik ediyorum. Bir seneye yaklaştı başkan olalı ama bu zaman zarfında çok iyi bir hazırlık yapmış. Bizim genel başkanımız biliyorsunuz belediyecilikten gelmedir. Belediyeciliği çok iyi biliyor. Başbakan olduğundan bu yana da söylüyor, “Biz işlerimizi özel sektör zihniyetiyle, tüccar zihniyetiyle bakarsak başarılı oluruz” diyor. Yoksa memur zihniyetiyle, masa başında oturarak, her şeyi devletten bekleyerek, hazıra konacak şekilde hizmetleri götürme zihniyetiyle giderse bunları yapamaz. Selem Belediye Başkanımızda Başbakanın bahsettiği stili çiziyor. Onum için başarılı olmaması mümkün değil. Aslında bütün Belediye Başkanları başarılı olurlar. Bir çok belediyemizin Türkiye’de yüzde 80’ine kadar “hep devletten gelsin, devletten gelen para kadar iş yapalım” diyorlar. Oysa bizler onlara sürekli olarak şunu söylüyoruz: Tüccar zihniyetiyle, özel sektör zihniyetiyle siz kendi kaynaklarınızı kendiniz oluşturun. Hepten hükümete, devlete bağımlı kalmayın. Onun için bu başarıyı sağlayan ve kara geçen Selim Belediye Başkanımızı tebrik ediyoruz. Genel başkanımızın tarif ettiği Belediyecilik anlayışı içinde gidiyor. Öyle bir anlayışa sahip olduğu için tekrar kendisini tebrik ediyoruz” diye konuştu.

 

AK Partili Belediye Başkanı Muhittin Yücel ise, “Selim’de ilk Belediye binamızı dizayn ettik ve insanca yaşanabilir hale getirdik. Halkımızın ihtiyaçlarına cevap verebilir şekilde düzenledik. Hayvan pazarını düzenledik. Taşımayla ilgili sorunumuz vardı bunu da çözdük. Özel Halk Otobüsü uygulaması başlattık bunu da Kars’ta ilk biz yaptık. Şu anda 18 adet 2009 model aracımız Kars-Selim arası çalışıyor. Aydan aya belediyemize aidatlarını ödüyorlar. Böylelikle Belediyemizin her ay 5-6 bin TL geliri oluyor. Daha önce 2 adet otobüsümüz vardı. 5 ay yaptığımız istatistikler sonucu 40 bin TL gelirimiz 57 bin TL giderimiz oluyordu. Ayrıca iki arabada şoför ve muavin olmak üzere 4 eleman istihdam ediyorduk. Hafta sonu çalıştıkları için de işçi oldukları için mesai alıyordular. Dolayısıyla her ay 4 bin TL’de bunlara ödüyorduk. 5 ayda 4 personele 20 bin TL vermiştik. 40 bin TL gelire karşı 5 ayda 37 bin TL zarar etmiştik. Dolayısıyla böyle gitmeyeceğini de anladığımız için özel halk otobüsü uygulamasına geçtik. Şimdi ise ne kırılma, ne bozulma, ne personel sıkıntısı var. Şimdi arabalar özel şahısların arabaları. Belediyemize aidatlarını ödüyorlar ve her ay 5-6 bin TL kara geçtik.” şeklinde konuştu.

 

Yücel, daha sonra şunları söyledi:

“Belediyeyi devraldığımızda kamu ve özel sektöre 1 milyon 300 bin TL üzeri borcumuz vardı. Bunların tamamını ödedik şu anda da 1 milyon 350 bin TL bankamızda paramız var. İnşallah yazın inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte 1957 yılında ilçe olan Selim’de o tarihten bu yana yapılan yolun 10 katını 1 yıl içerisinde yapacağız. Önümüzdeki yıllarda da sorunlarımızın tamamını çözmeyi hedefliyoruz. Göreve geldiğimde 23 işçimiz vardı 3’ünü emekli ettim. Her biri 58 bin TL emekli ikramiyelerini ödedim. Benden önce emekli olmuş 2005 yılından bugüne kadar emekli ikramiyesini alamayan bir görevlimizin de ikramiyesini ödedim. Ayrıca 2 memur emekli ettik onlarında ikramiyeleri ödendi. Şu an aşağı yukarı kamu personelliğinin öngördüğü norm kadro istikametine geldik. İşçilerden 2-3 fazlamız var, onlarda emekli oldukça daha da rahatlayacağız.”

 

KULAĞI TERSİNDEN TUTMADIM

Başkan Yücel, “Bu başarıya nasıl geldiğini de anlatan Başkan Yücel, “Kulağı tersinden tutmadık aksine düz tuttuk. Şimdiye kadar belki tersinden tutulduğu için bu hale gelmişti ama biz düzünden tuttuk kulağı. Gerek gayrimenkullerde elde ettiğimiz gelirler gerekse de personel ve diğer giderlerden kısma sonucu başarıyı yakaladık. İmkanlarımızı iyi kullandık ve tasarrufa ağırlık verdik.” diyerek, herkesin bu şekilde yaklaşmasını halinde başarının kaçınılmaz olduğunu da sözlerine ekledi.

TESEKUR
KASIM KARAKURT
DEGERLI BASKANIM SELIM SITESINDE SELIME YAPTIGINIZ CALIŞMALARI OKUDUM OKUDUKCA ZEVK ALDIM.ÖZELLIKLE TEŞEKUR EDERIM. BEN BOZKUŞKÖYU DOĞUMLU KONYADA İKAMET ETMEKTEYIM MEVLANADIYARINDA HEPINIZE SELAM VE SEVGILER. KASIM KARAKYRT www.kamerteknık.com msn:kamertechnic@hotmail.com
07 Mart 2012 Çarşamba 19:55
başkana selam durmak yok yola devam
kerim selimli
başkanım senin Allahına kurban olurum.Selimin 57 yıldır gördüğü hizmetin daha fazlasını bu yıl yapacağını biliyoruz.Sen yap kıskananlar cırılsıııııııııııııııınn
28 Mart 2010 Pazar 19:35
KARSA VEKALET EDİN
KARSLI VATANDAŞ
Öncelikle kutluyorum sonra da Karsa biraz vekalet edin kars belediye başkanı selime gitsin tabi selimliler alırlarsa siz gelin karsa biraz vekalet edin yada nevzat beye belediyeciliği ögretin biz dedikki, bürokrattır ama malesef olmuyormuş nasılki kendi sözüyle kars spora memurdan başkan olmuyormuş belediyeyede mürokrat olmuyor kars spor başkanı istifa etti darısı karslıların belediye başkanına. sygılarımla
22 Mart 2010 Pazartesi 15:47
utanmak utandırmak ve sen
selimli esnaf
sayın başkan ben bir selimli esnaf olarak sana oy vermedim başlıktada belirtiğim gibi inşallah öncelikle yol su yeşil alan park çevre temizliği vb sorunları bir an önce çözer ve benim gibi düşünen insanları utandırırsın amma velakin yapamazsan bizler seni utandırırız
22 Mart 2010 Pazartesi 09:20
inanmıyorum
selimli
sayın başkan daha 2 ay önce borç devraldığımızdan dolyı hizmet veremiyoruz diyen nasıl 1milyon 300 borç var dedin 1milyon 350 bin kara geçtik demek abestle iştigaldir.2milyon 700 bin kazanc sağladın.bu arada 1milyon300 borç ödedin kalan parada kardasın küçük atda civcivlerde yesin.çocukmu kandırıyon nasıl kara geçtin borc yüzünden hizmet yapayacan sonrada kardayım diye açıklama yapacan inanmak çooookkkkkkk zorrrrrrrrrrrrrrrrr.
21 Mart 2010 Pazar 22:08
bravo başkana
hasbi urta
yücel başkana bravo. demekki selime önceki basiretsiz ve beceriksiz,art niyetli başkanların elinde yazık oluyormuş.gerçekten de selimin ana yol üzerindeki bir ilçeye yakışır hizmet ve görünüm almasının vakti gelmiştir artık.
21 Mart 2010 Pazar 19:00