IĞDIR HABER" />
 • BIST 1.530
 • Altın 420,449
 • Dolar 7,7315
 • Euro 9,1608
 • Kars -14 °C
 • Ardahan -13 °C
 • Iğdır 0 °C

Ermenistan ve ABD’ye tepkiler

Ermenistan ve ABD’ye tepkiler
Bizim Iğdır Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği'nden yapılan açıklamada, “Ecdadımızın kalbimizdeki yerini ve gönlümüzdeki önemini asla değiştirmeyecektir.” denildi.

Açıklamada, “ABD Başkanı Obama, ABD Başkanları tarafından Türk milletine saygısızlığın ve iftiranın açıkça ilanı anlamına gelen sözde Ermeni soykırım iddialarına ilişkin açıklamasını bu yıl da yapmıştır. ABD Başkanı, mesajında 1915 olayları ile ilgili olarak geçen seneki kavramlarını kullanmış, soykırım kelimesinin İngilizcesini yerine Ermenice bir tanım olan “büyük felaket” tanımını tekrarlamıştır. Bu açıklama ile ABD Başkanı’nın ecdadımızı soykırımcı olarak suçlamayı sürdürdüğü ve Türk milletine yönelik olumsuz bakışını devam ettirdiği anlaşılmaktadır. Kelimelerle oynaması bu durumu değiştirmemekte, Türk milletine yönelik suçlamalarında ısrarlı olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır.” güneşleri yer aldı.

“Türk tarihini karalayan ve haksız ifadelerle suçlayan bu açıklamaların milletimizin nezdinde bir değeri olmayacağı gibi, hangi dille olursa olsun yapılacak soykırım suçlaması hiçbir şart altında asla kabul edilmeyecektir.” vurgusunun da yapıldığı basın açıklamasında, şu ifadeler yer aldı:

“Her yıl 24 Nisan tarihi öncesi ABD başkanlarının ecdadımız hakkında verecekleri karar veya sarf edecekleri sözlerin bizim açımızdan bir anlamı yoktur. Ne söylenirse söylensin, ecdadımızın kalbimizdeki yerini ve gönlümüzdeki önemini asla değiştirmeyecektir. Alçakça yapılan iftiralar ve saldırılardan oluşan sözde Ermeni soykırım iddiaları dünyanın bütün meclislerinde kabul edilse de Türk milleti milli duruşundan asla taviz vermeyecektir. Şerefli Türk milleti tarihi boyunca hiçbir milletin maddi ve manevi şahsiyetlerine ve sembollerine saldırmamıştır. Ermenistan da bayrağımıza yapılan çirkin saldırıya verilecek tek cevap geçmiş tarihimizde mevcuttur. Bunun en güzel kanıtı; Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmir'in kurtuluşu sırasında ayağının altına serilen Yunan bayrağını yerden kaldırtması olarak görmekteyiz. Ermenilerin Türk milletine yapmış olduğu bu alçakça saldırılara ve yalan, iftira kampanyalarına rağmen tutarsız açıklamalarla günü geçiştirmeye çalışanlar ve içimizdeki ermeni sevdalılarını kınıyoruz.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751