• BIST 1.378
 • Altın 455,269
 • Dolar 8,1215
 • Euro 9,6955
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 8 °C

Erzurum Ekspresi'nin seferini durdurması Karslılar'ı isyan ettirdi

Erzurum Ekspresi'nin seferini durdurması Karslılar'ı isyan ettirdi
Sarıkamış-Seli arasındaki yol çalışması gerekçe gösterilerek 2 ay önce “geçici” denilerek Kars seferi durdurulan ve halk arasında “hızlı tren” olarak bilinen Erzurum Ekspresi, yol çalışması bittiği halde Kars seferlerine başlamadı. Erzurum'a gidip oradan
Sarıkamış-Seli arasındaki yol çalışması gerekçe gösterilerek 2 ay önce “geçici” denilerek Kars seferi durdurulan ve halk arasında “hızlı tren” olarak bilinen Erzurum Ekspresi, yol çalışması bittiği halde Kars seferlerine başlamadı. Erzurum’a gidip oradan Mehmetçi Ekspresi’ne binmek zorunda kalan Karslı yolcular isyan etti.

Edinilen bilgilere göre, Erzurum Ekspresi’nin Kars seferi, Sarıkamış-Selim arasındaki yol çalışması nedeniyle 2 ay önce durduruldu. Doğu Ekspresi çalıştığı halde, Erzurum Ekspresi’nin 2 ay boyunca yol çalışması nedeniyle seferlerinin durdurulması dikkat çekti. Yetkililer, Erzurum Ekspresi’nin, yol çalışmalarından hemen sonra yeniden seferlerine başlayacağını bildirmelerine karşın, yol çalışması 10 gündür tamamlandığı halde verilen söz yerine getirilmedi ve Kars’a sefer unutuldu. Erzurum Ekspresi’nin ağırlıklı olarak yolcularını kendilerinin oluşturduğunu belirten Karslılar, “Erzurum’dan Erzurum Ekspresi’ne Kars’ın dörtte biri kadar ancak yolcu biniyor. Buna rağmen, güzergahın yeniden Erzurum’da sınırlandırılması ilginçtir. Yol çalışması denildi, ama yol bittiği halde neden seferlere başlanmadı?” diye sordular.

Aynı durumunun Erzurum için geçerli olması durumunda Erzurumlu siyasiler ve yöneticilerin Ankara’yı ayağa kaldırmış olacaklarını dile getiren vatandaşlar, “Karslılar demiryolu ulaşımında zulüm çekiyor. Erzurum Ekspresi’yle gitmek için Erzurum’a gitmek zorunda kalıyoruz. Yol çalışması denilerek, Erzurum Ekspresi’nin Kars’a seferi durduruldu, peki aynı güzergahtan Doğu Ekspresi nasıl geçiş yapabiliyordu? Yol çalışması bitti, neden tren gelmiyor ve neden bizim Kars’ın yöneticileri, siyasileri konuyla ilgilenmiyor?” diye sitem ettiler.

Daha önce yolcu yoğunluğunun yaşandığı Kars Garı'nda Erzurum Ekspresi'nin seferlerinin durması sonrası, sessizliğin hakim olması, kimsenin olmaması dikkat çekti.

Çağdaş Kars Haber
 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751