• BIST 2.785,16
  • Altın 1030.26
  • Dolar 17.8845
  • Euro 18.2569
  • Kars 13 °C
  • Ardahan 13 °C
  • Iğdır 21 °C

Ferhan Şensoy’un adı Sonsuz Şükran Köyü’nde yaşayacak

Ferhan Şensoy’un adı Sonsuz Şükran Köyü’nde yaşayacak
Konya'nın Hüyük ilçesindeki Sonsuz Şükran Köyü'nde yaşayan sanatçılar, 70 yaşında hayata gözlerini kapayan usta tiyatro sanatçısı, sinema ve televizyon...

Konya'nın Hüyük ilçesindeki Sonsuz Şükran Köyü'nde yaşayan sanatçılar, 70 yaşında hayata gözlerini kapayan usta tiyatro sanatçısı, sinema ve televizyon oyuncusu Ferhan Şensoy'un adının yaşatılması adına Büyük Ustalar Çınarlığı'nda buluşarak çınar fidanını toprakla buluşturdu.

Sonsuz Şükran Köyü'nde yaşayan sanatçılar, Büyük Ustalar Çınarlığı'nda bir çınar fidanını toprakla buluşturduktan sonra can suyu verdi. Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, sanatçılar olarak değerli bir tiyatro ustası olan Ferhan Şensoy'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, Allah'tan rahmet diledi. Taşdiken, Şensoy'un hem çok yenilikçi hem de geleneği güncele uyarlayan bir eski gelenekten, ustalardan devrolmuş kavuk sahibi olduğunu da hatırlatarak, "Türk geleneksel tiyatrosunu modern sahneye taşıyan çok değerli eserler yazmış, çok aykırı, yenilikçi bir tiyatro ustamızdı. Biz Sonsuz Şükran Köyü'nde Türkiye'nin değerlerini, isimlerini yaşatma kararındayız ve bu geleneğin buranın yerleşmiş insanları tarafından bundan sonra da devam ettirileceğini tahmin ediyor, umuyor ve bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Programa katılan ünlü bestekar ve bağlama ustası Ali Osman Erbaşı, vefat eden Şensoy için rahmet dileyerek, "Değerli bir ustaydı. Mekanı cennet olsun. Onu burada yaşatacağız çınarıyla" diye konuştu.

Heykeltıraş Meral Aran Kaysı ise, değerli tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy'u kaybetmiş olmanın üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek, "Köyümüzde kaybettiğimiz değerleri yaşatmak adına çınarlığımız bulunuyor. Bugün bir de Ferhan Şensoy için çınar diktik. Türkiye'de sanat zor bir süreç, uzun soluk ve özveri istiyor. Şensoy, bunu felsefeyle harmanlayan usta bir oyuncuydu, rahmetle anıyor, yad ediyoruz. Burada yaşatacağız" dedi.

Fotoğraf sanatçısı İbrahim Göksungur ise, "Şensoy, sanatıyla, duruşu ve kişiliğiyle bütün sanatçılara hepimize örnek olan bir insandı. Rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ferhan Şensoy’un adı Sonsuz Şükran Köyü’nde yaşayacak

Ferhan Şensoy’un adı Sonsuz Şükran Köyü’nde yaşayacak

Ferhan Şensoy’un adı Sonsuz Şükran Köyü’nde yaşayacak

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751