ANKET
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy sistem botları tarafından tespit edilerek gecersiz sayılmaktadır! Anketteki yüzdelerin sık değişmesi bu yüzdendir.Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy siste
NÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI

Video Haber
E-POSTA LİSTESİ
PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
2,6030
EURO
2,8335
HAVA DURUMU
Kars 2 / 9 °C
Ardahan 1 / 9 °C
Iğdır 10 / 16 °C
Erzurum 0 / 11 °C
Ankara 4 / 15 °C
İstanbul 10 / 16 °C
İzmir 10 / 16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gelirli Köyü gülen yüzünü kaybetti!

Gelirli Köyü gülen yüzünü kaybetti!

09 Nisan 2013 / 11:02
Kars Merkez'e bağlı Gelirli Köyü sakinlerinden Atilla Keleşoğlu dünyada her yıl 3 milyona yakın insanın ölümüne sebep olan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na (KOAH) yenik düştü.

 

Uzun süredir Kars Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren Gelirli Köyü’nün gülen yüzü olarak bilinen Keleşoğlu dün akşam saatlerinde hastalığa yenik düşerek, sevenlerini gözyaşlarına boğdu.
 
76 yaşında, 8 çocuk ve 30 torun sahibi olan Atilla Keleşoğlu, öğle namazı ardından Merkez Gelirli Köyü Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında doğduğu topraklara sevenlerinin omuzlarında, dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Merkez Gelirli Köyü Mezarlığı’na defnedilen Merhum Atilla Keleşoğlu’nu sevenleri son anına kadar yalnız bırakmadı.
 
Ölüme neden olan hastalıklar sıralamasında KOAH şu an 5’inci sırada olmasına rağmen 2030 yılında 3’üncü ölüm nedeni olması öngörülmektedir.
 
KOAH NEDİR?
KOAH bir akciğer hastalığıdır.
Hava yolları akciğerlere hava taşır. Hava yolları bir ağacın dalları gibi uca doğru gittikçe küçülür. Her bir ince dalın sonunda minik baloncuklara benzer çok sayıda hava kesesi vardır.
 
Sağlıklı kişilerde bütün hava yolları açık ve temizdir. Her bir minik hava kesesi havayla dolar. Daha sonra hava çabucak dışarı çıkar.
 
Sizde KOAH varsa, akciğerlerinizde sorun var demektir.
Hava yollarının içi daralır. Daha az hava girer, çünkü;
Hava yollarının duvarları kalınlaşır ve şişer
Etrafındaki küçük kaslar hava yollarını sıkıştırır
Hava yollarında öksürükle çıkardığınız balgam oluşur
Minik hava keseleri boşalamaz ve akciğerlerinizi aşırı doluymuş gibi hissedersiniz.
 

Güzel İnsan
Mete Acar
Sevgili Dayım :) Yaşam boyu ne sinirlendiğini nede İnsanları üzdüğünü görmedim. Atilla Keleşoğlu demek Tebessüm demek, Sevgi Demektir. Umarım Gelecek nesillere Örnek olur. ALLAH Rahmet eylesin
17 Mayıs 2013 Cuma 17:07
allah rahmet eylesin
şenol özbey
Baba dostumuz Atilla amcaya allah dan rahmet dileriz...
12 Nisan 2013 Cuma 23:15
Başınız sağ olsun.
Yaşar Seferoğlu
Rahmetle anarak belirtmek isterimki, Atilla Keleşoğlu farklı bir insandı. Onu görenin yüzünde mutlaka tebessüm oluşurdu. Hiç kimse Atilla Keleşoğlu'nun kalbinde zerre kadar bir kötülük vardı diyemez. Allah rahmetini esirgemesin...
12 Nisan 2013 Cuma 22:10
baş sağlığı
kerem barikan
Saygı deyer Atilla Keleşoğlunun vefatı bizleride derinden üzmüştür.Merhuma Allahtan rehmet ve tüm Keleşoğlu Ailesini başsağlığı diliyorum. Saygılarımla
10 Nisan 2013 Çarşamba 16:17
..
kazaklar
can dostlarımız kirvelerimizden atilla abiye yüce yaradandan rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz.
09 Nisan 2013 Salı 17:56