• BIST 2.372,35
  • Altın 942.117
  • Dolar 15.8689
  • Euro 16.7587
  • Kars 7 °C
  • Ardahan 7 °C
  • Iğdır 15 °C

Gençlerin YKS ücretleri Bağcılar Belediyesi’nden

Gençlerin YKS ücretleri Bağcılar Belediyesi’nden
Bağcılar Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek ilçede ikamet eden ve öğrenim gören tüm lise son sınıfı öğrencilerinin sınav...

Bağcılar Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek ilçede ikamet eden ve öğrenim gören tüm lise son sınıfı öğrencilerinin sınav ücretlerini karşılıyor. YKS ücret desteğinden faydalanmak isteyenlerin belediyenin internet sitesinden online müracaatta bulunması gerekiyor.

18 - 19 Haziran 2022'de yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) başvurular 11 Şubat ile 7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Hizmetlerinin büyük çoğunluğunu gençlere yönelik yapan Bağcılar Belediyesi, üniversite sınavına hazırlananlar için bir projeyi daha hayata geçirdi. Bu kapsamda YKS'ye girecek ilçede ikamet eden ve ilçede bir okula gitme kriterlerini sağlayan lise son sınıf öğrencilerinin sınav ücretleri Bağcılar Belediyesi tarafından karşılanacak.

"Çok iyi yerlere gelecekler"

Müracaatlar www.bagcilar.bel.tr adresinden online yapılacak müracaat sırasında "Öğrenci Belgesi" ve ÖSYM tarafından düzenlenen "Sınav Giriş Belgesi"nin sisteme yüklenmesi gerekiyor. Her zaman gençlerin yanında olduklarını vurgulayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı: "Yarınlarımızın umudu olan öğrencilerimize destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza ve ilçemize hayırlı olsun. Onlarla birçok platformda bir araya geliyoruz. Üniversite sınavına çok çalıştıklarını görüyorum. Biliyorum ki çok iyi yerlere gelecekler ve ülkemize de çok büyük katkılar sağlayacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum" dedi.

Bağcılar Belediyesi, devlet veya özel üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarında örgün eğitime bu sene yerleşen 2 bin 986 gence bin TL yardım yapmıştı.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751