• BIST 1.329
 • Altın 450,672
 • Dolar 7,8115
 • Euro 9,3377
 • Kars -4 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 1 °C

Gölelilerin Kars buluşması

Gölelilerin Kars buluşması
Kars Eczanesi sahipleri Sevgül ve Ayhan Yoldaş çifti tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ardahan Yeşil Göleliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gecesi'nde, Kars'ta yaşayan Göleliler, bir araya gelerek gönüllerince halay çektiler. Gecenin, Ardahan'ın

 Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, daire müdürleri ve Karslı vatandaşlarında katıldığı Sim-Er Otel’deki yemekli buluşmada Karslılar ve Ardahanlılar güzel bir dayanışması örneği sergilediler.

  Dernek üyesi Abbas Yoldaş, Kars’ta yaşayan ve sayıları 3 bini bulan Gölelileri bir araya toplayan Dernek Başkanı Fahrettin Gündoğdu, dernek üyeleri ve geceyi düzenleyen Sevgül ve Ayhan Yoldaş çiftine teşekkür etti.

  Yoldaş, Göle’nin 30 yıl Kars’ın siyasetine yön vermiş ve bu alanda çok emekler sarf etmiş bir çok siyasetçi yetiştirdiğinin altını çizerek, “Göle ilçemiz, 1920 yılında il iken, 1926 yılında Ardahan’a bağlı idi.  66 yıl Ardahan’ın ilçesi olan Göle, 1992 yılında Ardahan’a bağlandı. Devlet baba her ne kadar bizleri Kars’tan ayırdıysa da gurbette yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlılar kurmuş oldukları dernek ve vakıfların tabelalarında her zaman Kars, Ardahan ve Iğdır’ın adını kullanarak hiçbir zaman ayrılmadılar.” dedi.

  GECEDE, TEKEL İŞÇİLERİNE ALKIŞLI DESTEK

  Yoldaş, daha sonra Ardahan’ın tarihçesinden de bahsederek, Merdinik döneminden, Rus işgali ve Ardahan’ın kurtuluşundan bu zamana kadar geçen tarihsel süreci ve yaşananları da konuklar ile paylaşarak yaptığı konuşmasının sonunda ise Kars’tan TEKEL işçilerine alkışlar eşliğinde selam gönderdi.

  Ardahan Göle Derneği Başkanı Fahrettin Gündoğdu da sevginin paylaşıldıkça daha güzelleştiği ve derneğimizin bu gibi dayanışma örnekleri sergilemesi sonucunda, Kars ve Ardahanlılar arasında daha da sağlam köprülerin kurulmasının önemine değindi.

  Gündoğdu, “Aramızdaki kopuklukları önlemek için bu gibi etkinlikler ve gecelerin düzenlenmesi son derece önemlidir. Dernekler sevginin paylaşıldığı, kültürün renklendiği ve birlikteliklerin yediverenler açtığı eğitim yuvalarıdır. İnsanlarımızın dayanışmak, kaynaşmak, dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarını güçlendirmek, gelenek görenek ve kültürümüzü yaşatmak için çareler aramak için kolları sıvadık ve derneğimizi kurduk.” diye konuştu.

  Yemeğin ardından, Türkçe ve Kürtçe türküler eşliğinde halaylar çekilerek Ardahan’ın kurtuluşu coşku ile kutlandı.

  Gecede ayrıca, Dernek Başkanı Fahrettin Gündoğdu tarafından Eczacı Sevgül Yoldaş’a günün anısına teşekkür plaketi verildi.

  Ardahan Yeşil Göleliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gecesine; Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, AK Parti Kars İl Başkanı Ensar Erdoğdu, Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş, Şube Müdürü Gökhan Altun, Tarım İl Müdürü Yusuf Yurdalan, TEDAŞ Müdürü Adem Beyribey, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan Gül, Merkez Eczanesi sahibi Ali Yoldaş, Ardahan, Göle ve Karslılar katıldı.

 • Yorumlar 5
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751