• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 14 °C
 • Ardahan 8 °C
 • Iğdır 20 °C

Hak ve Hakikat Partisi il teşkilatı açıldı

Hak ve Hakikat Partisi il teşkilatı açıldı
Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, iktidara gelmeleri halinde İslam Cumhuriyeti kurarak İslam birlik beraberliğini oluşturacaklarını söyledi

Güneş, Kars’ta partisinin Atatürk Caddesi Kale iş merkezindeki açılışında yaptığı konuşmasında, bütün dernekleri ve cemaatleri bir araya toplayarak Osmanlı devletinde olduğu gibi birlik ve beraberlik oluşturacaklarını belirterek, ‘’Türkiye kendisini yenilemek zorundadır. Türkiye’nin kendisini yenilemesi için kanunların değişmesi mecburidir. Anayasa muhakkak değişmeli, halkın Anayasası meydana gelmelidir ve halkın egemen olduğu bir devlet olmalıdır. İç siyasetimizde AB kapısından ayağını çekecek, İslam birliğini oluşturacak, yeni bir anlayış meydana getirecek, Kürt sorununa asıl cevap bulacak yeni bir düzen ve yeni bir sistem meydana getirecektir. İnsanın yaşama biçimine en uygun sistem Kur’an dır ve İslam’dır. Türkiye Osmanlıda olduğu gibi bütün kötülüklere karşı duracak, yeni bir dünya yaratacak, bir çağ kapatıp bir çağ açacaktır’’ diye konuştu.

  Özelleştirme adı altında memleketin kaynaklarının satıldığını ifade eden Güneş, şöyle konuştu: ‘’Bu gidişat doğru gidişat değildir. Tehlikeli bir yolda gidiyorlar. Muhakkak kaza yapıp alabora olacaklardır. Biz bu memleketi sattırmayacağız, kötü emeller içerisinde olanlara bırakmayacağız. Ekonomik krize çare olacağız. Halkın refah düzeyde geçimini sağlayacağız. Petrolleri ve madenler işleyecek, tarım ülkesi olan bu ülkeyi yeniden tarıma döndüreceğiz. Kışlayı muhakkak değiştirerek Muhammet ocağına çevireceğiz. Milli eğitim müfredatını değiştireceğiz. Adaleti getirdiğimiz zaman muhakkak ki mahkemelerde bir değişikliğe uğrayacaktır. En büyük değişikliği diyanete yapacağız. Bunlar diyanet değil cinayet. Turizm şirketi haline gelen diyanet arkasında namaz kılmayı tartışır hale getirmiştir. Bu memleketin meclisi bu cemaati temsil edemez. Bunların önünde namaz kıldıramaz hale gelmiştir.’’

  Bütün dünyaya ve memlekete seslenen Güneş, Hak ve Hakikat partisinin bir çağı kapatıp yeni bir çağ açarak yeni bir Türkiye inşa edeceğini söyledi.

  Hak ve Hakikat Partisinin il Başkanlığı binasının açılışına Kars İl Başkanı Gürsel Adıgüzel, Erzurum İl Başkanı Engin Özbey ve çok sayıda partili katıldı.

 • Yorumlar 6
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751