• BIST 1.513
  • Altın 404,667
  • Dolar 7,2419
  • Euro 8,7276
  • Kars -1 °C
  • Ardahan -3 °C
  • Iğdır 6 °C

Haliloğlu İstifa etti!

Haliloğlu İstifa etti!
Kars Belediye Başkanının Siyasi Danışmanı Musa Haliloğlu Görevinden İstifa ettiğini açıklayarak, Bununla ilgili Bir basın açıklaması yaptı.

 

Musa Haliloğlu'nun yapmış olduğu basın açıklaması şöyle:

07.012009 Tarihinde Kars Belediyesinde Belediye Başkanın Siyasi Danışmanlığına başladım. Ak parti Misyonu Olan belediye çalışma sistemini oluşturmak katılımcı belediyeciliği halka dayalı halkla beraber olma Şeffaf Belediyeciliği hayata geçirmek anlayışı içindeydim.Bu noktadan Çok çabalarım oldu. Kars’ın etnik yapısında göz önünde bulundurarak  bir partinin bir zümrenin Kars halkının belediyesi her kesimin benim belediyem demesi noktasında tüm çabalarıma rağmen belediye başkanını ikna edemedim beni en çok rahatsız eden etnik yapıya dayalı kadrolaşma belediyenin çalışma sisteminde etik olmaya yanlışlıklar ben bilirim ben hallederim anlayışı bardağı taşıran son damla oldu.

            Şeklen Danışmanlığa oturturtulduğum ve bekleyiş içersinde olduğumu zannederek işlevsiz ve yetkisiz bırakılmaya çalışıldığım açıkça ortaya çıkmış oldu.Tabelada danışman gözükmeme rağmen danışmanlığım aile bireyleri ve ahbaplar tarafından yapıldığımı açıkça gördüm. Ayrıca Sayın Başkan Abisinin halka tepeden bakış sergilediklerini kendilerini elit gördükleri yönlerinde ciddi anlamda eleştiriler başladı. Bu eleştirilerin somut olduğunu gördüm ve ak parti zihniyeti ile uzaktan yakından alakasının olmadığı kanaitine  vardım. Demokratik açılım ülkemizde hayati önem taşıdığı bir dönemde Kars gibi marka bir şehre etnik yapıya dayalı siyaset ve yönetim anlayışının mutlaka kırılmasına olan inancım ve heyecanım mevcut yapının etnik yapıya dayalı politik duruşu sayesinde kalmadımi

            Kısacası belediye yönetiminin ehliyet esasına göre değil ahbap çavuş ilişkileri ile yürüyemeyeceğinin, yürütülmeye çalışılması durumunda başarısızlığın kaçınılmaz olduğunu gördüm. Bu başarısızlığı ön gördüğüm için İstifa Etmeye karar verdim Ve 06.05.2010 Tarihi itibariyle Kars Belediye Başkanlığı Siyasi Danışmanlık Görevinden İstifa ettim . Kars Kamu oyuna ve Basına Saygı ile Duyrulur.

                                                                                              MUSA HALİLOĞLU

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751