• BIST 90.541
 • Altın 193,723
 • Dolar 4,8453
 • Euro 5,6837
 • Kars 16 °C
 • Ardahan 17 °C
 • Iğdır 23 °C

Heykeltıraş Alınak: Lütfen Savaş Gerilimini Acilen Durdurun

Heykeltıraş Alınak: Lütfen Savaş Gerilimini Acilen Durdurun
Digor'lu Heykeltıraş, Ressam, Mimari Tasarımcı ve Sanat Yazarı Murat Alınak, 2. Dünya Savaşının bütün dünya insanlığı için tarif edilemez çok büyük acılar ve büyük ekonomik yıkımlara ve felaketlere sebep olduğunu da hatırlattı.

Geçmiş yıllarda Orta Doğu’nun en büyük insan hakları anıtını yapan Digor'lu Heykeltıraş, Ressam, Mimari Tasarımcı ve Sanat Yazarı Murat Alınak, ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore devlet başkanı Kim Jong Un’u uyararak, savaş gerilimini bireysel olarak bir an önce durdurmalarını istedi.

Geçmişte nükleer silah karşıtı bir sanatçı olarak Hiroşima, Negazaki ve Halepçe için anıt projelerini hazırlayan Heykeltıraş Murat Alınak, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un' a Tanrısal ve evrensel hakkaniyet ışığında çağrısı yaptı. Alınak ayrıca başta ABD olmak üzere uluslararası platformda, siyasi, ekonomik, coğrafi ve jeostratejik bağlamda bütün maddi ve manevi değerlerin ve bunların doğurduğu uluslararası problematik sorunsalların karşılıklı olarak küresel barışın ışığında, barışçıl diyaloglarla ve müzakerelerle çözümleneceğini, bu fırsatın insanlık için altın değerinde olduğunu hatırlatarak, barış çağrısında bulundu.

2. Dünya Savaşının bütün dünya insanlığı için tarif edilemez çok büyük acılar ve büyük ekonomik yıkımlara ve felaketlere sebep olduğunu da hatırlatan Alınak: “Dileğim dünya insanlığın bu tür acıları bir daha yaşamamasıdır. Kuzey Kore Devlet Başkanı olarak sizlere ve değerlerinize saygı duyuyorum.  Şuna inanıyorum  ki Kuzey Kore Devlet Lideri Kim Jong-Un olarak barış görüşmeleri ve mevcut gerilimlerin çözümü için ABD ye Beyaz Saraya  giderseniz. ABD Başkanı Sayın Donald Trump’ın sizleri büyük bir şükranla ve saygınlıkla  Beyaz Saray’ın merdivenlerinde karşılayacağını, bireysel olarak, barış, saygı ve sevgi için elinden gelen bütün çabaları sergileyeceğine inanıyorum. Bir sanatçı olarak, dünya liderleri arasında bireysel girişim ve iletişimlerin çok önemli olduğuna inanıyorum; bu olgunun ABD halkları ve Kuzey Kore halkı için ve bütün dünya insanlığının barışı ve selameti için kutsal bir görev olduğunun inancındayım.” dedi.

 • Yorumlar 16
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751