• BIST 1.534
 • Altın 410,576
 • Dolar 7,4393
 • Euro 8,9573
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -1 °C
 • Iğdır 9 °C

Hizmetlerden Rahatsız olanlar var!

Hizmetlerden Rahatsız olanlar var!
Kars Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç'in özverili çalışmalarını görmezden gelen , Mhp İl Başkanı bir basın açıklaması yaptı.

Kars Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç'in özverili çalışmalarını görmezden gelen , Mhp İl Başkanı  bir basın açıklaması yaptı.

Aktaş, Sağlık İl Müdürünün, köy ve ilçeleri   dolaşarak personeli ve birimleri denetlemesini , farklı bir boyutta ele alarak, şunları ifade etti.

 “Kars’ın sağlık sorunlarını bir kenara bırakarak il ve ilçelere bizzat gitmek suretiyle veya personeli makamına veya yanına çağırarak hangi sendikaya kayıtlı üyesi olduğunu sormakta. Eğer, AKP’ye yakın sendikaya kayıtlı üye değilse baskı ve tehdit ederek zorla istifa ettirmek suretiyle iktidar partisine yakın sendikaya kayıt ettiriyor. Eğer istifa etmiyorsa “sizi Kars’tan sürerim” diye tehdit ediyor.       Sayın Müdür, asli göreviniz olan Kars’lı vatandaşın sağlığı ve İlimizdeki sağlık kurumlarının sorunlarıyla ilgilenirseniz daha iyi olur kanaatindeyiz. Mesainizi ve zamanınızı hastane, doğumevi ve diğer sağlık birimlerinin daha iyi çalışmasını sağlamak için harcarsanız görevinizi daha iyi yapmış olursunuz. Hastane ve doğumevine bakımsız ve  temizlik yok adeta pislik yuvası durumundadır. Bunlarla uğraşın. İlimizde doktor sıkıntısı had sefadadır. Karslılar daha iyi sağlık hizmetine layıktır. Bunların mücadelesini verirseniz bizlerde size yardımcı oluruz ve yanınızda yer alırız.” dedi.

Aktaş daha sonra şunları söyledi:

“Sayın Müdür o zaman görevinizden istifa ediniz sendikanın başına geçiniz daha iyi olur. Bizlerde sizinle sendika görevlisi olarak daha iyi mücadele ederiz. Bugün siz personelinizi iktidar  gücünü arkanıza alarak baskı ve Tehdit ediyorsunuz. Yarın da birileri size aynı üslupla hareket ederse neden bana böyle yapıyorlar diye aklınızda bulunmasında fayda vardır. Sayın Müdür size bir şeyi hatırlatmak istiyorum AKP’nin gidişi yakındır. AKP’nin bir partilisi gibi hareket etmeyin, bugünün yarını da vardır size hatırlatırım. Sizden Devletin Müdürü gibi hareket etmenizi bekliyoruz ve bu yapılanları asla unutmayacağız. Bunları hep not ediyoruz. Yarın kim ne yapmışsa bir bir önüne koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu tip düşünce ve hareketlerden hesap sorma günü yakındır.”

 • Yorumlar 54
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751