• BIST 1.393
 • Altın 458,144
 • Dolar 8,1660
 • Euro 9,7073
 • Kars 8 °C
 • Ardahan 6 °C
 • Iğdır 16 °C

İDDİALARA BELEDİYE’DEN YANIT GELDİ

İDDİALARA BELEDİYE’DEN YANIT GELDİ
- HAYVAN PAZARI İLE İLGİLİ ORTAYA ATILAN İDDİALARA BELEDİYE'DEN YANIT GELDİ - KARS BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İSRAFİL ÇAKAZ; - “HAYVAN PAZARI'NDAKİ ÇAMURUN BELEDİYE'YE MAL EDİLMESİ SÖZ KONUSU OLAMAZ” - “HAYVAN PAZARI KURULDUĞU GÜNDEN BERİ AYNI ORTAMDA

Kars Belediye Başkan Yardımcısı İsrafil Çakaz makamında basın toplantısı düzenleyerek son günlerde Hayvan Pazarı’nın sorunlarıyla ilgili ortaya atılan iddiaların asılsız ve belediyeyi yıpratmaya yönelik asılsız iddialar olduğunu söyledi.

  Kars’ta hayvan pazarındaki olumsuzlukların belediyeye mal edilmesine bir anlam veremediğini söyleyen Çakaz, Belediye’nin asli görevi olmamasına rağmen, her türlü kullanım ve tasarruf hakkı Kars Ticaret Borsası Başkanlığı’na ait olan Hayvan Pazarı’nda meydana gelen olumsuzlukların giderilmesi için her türlü yardım ve desteği sunduklarını kaydetti.

  Söz konusu hayvan pazarının kontrol ve denetimlerinin Tarım Bakanlığı’na ait olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Çakaz; “Hayvan Pazarı uzun yıllardan beri ruhsatsız olarak çalışmış,  tarım Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı hayvan pazarının ruhsatsız olduğu için süre tanınmış, ancak tanınan süreye kadar istenilen kriterler Ticaret Borsası tarafından yerine getirilmediği için hayvan pazarı ruhsatlandırılmamıştır” dedi.

Hayvan Pazarının sorunları ele alınırken, vatandaşların yanlış bilgilendirildiğini kaydeden Çakaz özetle şunları söyledi:

“Bölgemiz halkının tek geçim kaynağı olan hayvancılık olduğu için Belediye olarak hayvan pazarının yapımını projelerimize almış bulunmaktayız. Hayvan Pazarı’ndan Belediye olarak satışı yapılan büyükbaş hayvandan 4 TL alıyoruz. Ticaret Borsası başkanlığı ise 7 TL almaktadır. Burada bizim belediye olarak hayvan pazarına hizmet götürmeme gibi bir lüksümüz yok. Ancak oradaki o ortamın belediyemize mal edilmesi çok yanlıştır.”

HAYVAN PAZARI HER DÖNEM ÇAMURDU

  Hayvan Pazarının havaların iyi gitmesi ve yağan karın erimesiyle zeminde oluşan çamurun her dönem yaşandığını söyleyen Belediye Başkan yardımcısı İsrafil Çakaz; “Oradaki çamurun Belediye’ye mal edilmesi söz konusu olamaz. Hayvan pazarı kurulduğu günden beri aynı ortamda hizmet veriyor. Bizden önceki dönemde de aynıydı. O zaman gündeme taşınmayan bu konunun şimdi bize mal edilmesi düşündürücü ve bir o kadar da üzücüdür” şeklinde diyerek sözlerini bitirdi.

 

 • Yorumlar 15
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751