IĞDIR HABER" />
 • BIST 1.471
 • Altın 410,764
 • Dolar 7,4184
 • Euro 8,9765
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -4 °C
 • Iğdır 7 °C

Igdır Emniyet Müdüründen müdürden ince mesaj

Igdır Emniyet Müdüründen müdürden ince mesaj
Iğdır'da 2009 Yılı İçerisinde Başarılı Çalışmalarda Bulunan Emniyet Mensuplarına İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın Tarafından Takdirname Verildi.

ıgdırın en güvenli 10 il arasında olduğunun altını çizen Emniyet Müdürü Aydın, "Bunun nedeni polisimizin özverili çalışmasıdır. Üç ülkeye sınırı bulunan güzel ıgdır'ımızda yaşayan vatandaşlarımızdan bize bir çok olay intikal ettirilmekte; vatandaşlarımızın polise olan desteği ilimizde ki emniyeti daha da arttırmaktadır. Güvenli bir eğitim için güvenlik şarttır. Güvenli bir sanat için güvenlik şarttır, güvenli bir ticaret için güvenlik şarttır. Ancak bu hep beraber kompleks bir çalışma ile meydana gelir. Biz polisler her şeyimizi feda etmek pahasına ,halkımızın hizmetindeyiz." diye konuştu.

Ülke genelinde son günlerde yaşanan olaylarda yüksek sağduyuya ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Aydın, özellikle kamuoyunda bir yere gelmiş, bir yeri tutmuş insanların kamuoyunu sakinleştirmeleri gerektiğini ifade etti.

Aydın, "İnsanları tahrik etmemelidirler. Polis herkesin polisidir. Polis devletin polisidir. Polis vatandaşın polisidir. Dün polise saldıranların yarın başları derde girdiğinde ilk sığınacakları kişi polis olacaktır ve kendisine molotof atılan taş atılan polis, belki onları korumak için canlarını ortaya koyacaktır. Onun için kamuoyunda yönlendiren insanlar özellikle devlete karşı, devletin silahlı güçlerine karşı insanları yönlendirirken biraz daha dikkatli olmalıdır." diye konuştu.

"Gecenin saat 3-4'ünde herkes uykudayken, bütün ışıklar sönmüşken bir tek açıkgöz vardır o da polistir." diyen Emniyet Müdürü Aydın, şöyle devam etti:

"Çünkü vatandaşın rahat etsin diye polis her zaman sokakta dır. Bilemezsiniz nereden bir kör kurşun gelecek o polisimizi şehit edecek. Biz polisler olarak kayıtsız şartsız ve limitsiz vatandaşımızı hoşgörü ile karşılayalım, onlar suç işlemiş dahi olsalar hoşgörü ile karşılayalım. Ceza makamı bizler değiliz. Suç işleyen şahısı cezalandırmak polisin işi değildir, bunların cezasını verecek makam yargıdır. Yargı nihai kararı verene kadar bütün insanlar bizim için masumdur. Sokak ta yakalamış olduğunuzu herhangi bir zanlıyı bizim nezaretimize aldıysanız o bizim misafirimizdir. Bunu son yaşanan olaylarda da gördük, nezaretimize aldığımız zanlılar daha sonra bize teşekkür için geldi."

Daha sonra 2009 yılı içerisinde başarılı 139 polis memuru takdirname verilerek ödüllendirildi.

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751